Dlatego należy natychmiast sprawdzić i dokonać wymiany komputera iMac M1.

przez Eryk

M1-iMac jest dostępny od kilku tygodni, a już pojawiły się pierwsze problemy. Niektórzy użytkownicy zgłaszają wadę sprzętową, która ma nieprzyjemne skutki uboczne.

Apple zaskoczyło w kwietniu, prezentując nowego 24-calowego iMaca z układem M1. Nawet eksperci nie spodziewali się nowego modelu aż do lata. Kolorowy wybór i ultra płaska konstrukcja przyczyniły się do zaskoczenia. Teraz jednak może to również spowodować problem.

iMac M1
iMac M1(zdjęcie:apple)

Ekran iMac M1 nie jest ułożony prostopadle

Jak zauważyli użytkownicy, może się zdarzyć, że wyświetlacz nie jest prosty. YouTuber iPhoneDo również mógł to zauważyć i natychmiast wymienił nowego iMaca w Apple. Według niego, wyświetlacz jest zauważalnie przekrzywiony i zilustrował to linijką, mierząc i udowadniając wyraźną różnicę między obiema stronami.

Ile kosztuje nowy iMac ?

Dzięki filmowi na YouTube, więcej użytkowników dowiedziało się o tej okoliczności i samodzielnie dokonało pomiarów. Na forum wsparcia Apple, więcej dotkniętych użytkowników wypowiedziało się. Na Reddicie jeden z użytkowników stwierdził, że sprawdził również swojego nowego iMaca pod kątem tego problemu i niestety stwierdził, że jest on mniej wyraźny niż w przypadku iPhoneDo. Mimo to, chciałby wymienić swoje urządzenie, choć jest już po upływie zwykłego okresu wymiany.

Ponadto, należy zauważyć, że naprawa przez użytkownika jest mało wykonalne, ponieważ trzeba otworzyć urządzenie do tego i nie tylko gwarancja wygasa, ale także trzeba zainstalować wyświetlacz ponownie prawidłowo, w przeciwnym razie lekko skrzywiony uchwyt jest tylko niewielki problem. Dlatego zalecamy natychmiastowe sprawdzenie nowego 24-calowego komputera iMac, czy nie jest przekrzywiony. Możesz to zrobić za pomocą linijki, takiej jak ta na filmie, lub za pomocą poziomicy. Alternatywnie można użyć poziomicy na telefonie iPhone. W ciągu 14 dni można go wymienić bez podania przyczyny, natomiast później jest to znacznie trudniejsze, ponieważ producenci mają pewien margines błędu (np. martwe piksele).

Czy dotyczy Cię ten problem? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej