Dostawcy Apple przygotowują się do produkcji ekranów dla iPadów OLED drugiej generacji

przez Eryk

Dostawcy Apple pracują już nad panelami wyświetlającymi dla modeli iPada OLED drugiej generacji, donosi The Elec.

Samsung Display jest podobno w trakcie negocjowania cen nowego sprzętu do osadzania Gen 8.5 OLED, przeznaczonego do produkcji paneli wyświetlających OLED dla urządzeń takich jak tablety. Samsung podobno planuje wykorzystać sprzęt do masowej produkcji paneli OLED Gen 8.5 pod koniec 2024 roku dla drugiej generacji wersji Apple’s iPad OLED.

iPadów OLED

Apple przygotowuje się do produkcji iPadów drugiej generacji z ekranami OLED

Apple rozpoczął przejście swoich linii iPadów i MacBooków na wyświetlacze mini-LED w ciągu ostatniego roku, a OLED byłby kolejnym krokiem po tym. W przeciwieństwie do wyświetlaczy mini-LED, panele OLED wykorzystują samo emitujące piksele i nie wymagają podświetlenia, co mogłoby poprawić współczynnik kontrastu i przyczynić się do dłuższej żywotności baterii w przyszłych modelach iPada i MacBooka. Apple stosuje już wyświetlacze OLED w swoich najnowszych iPhone’ach i wszystkich modelach Apple Watch.

Oczekuje się, że modele OLED iPada pierwszej generacji, składające się z 11-calowego i 12,9-calowego iPada Pro, będą wykorzystywać wyświetlacze dostarczone przez LG Display i Samsunga, wykorzystując istniejące linie produkcyjne Gen 6 OLED. Przejście na panele OLED Gen 8,5 dla drugiej generacji iPadów OLED jest bardziej ekonomiczne dla większych urządzeń niż wykorzystanie Gen 6, który jest lepszy dla mniejszych urządzeń, takich jak smartfony, ponieważ może dać więcej paneli OLED na podłoże.

Pierwsze modele OLED iPad są rzekomo zaplanowane do uruchomienia w 2024, więc późno 2024 data masowej produkcji dla wyświetlaczy przeznaczonych do modeli drugiej generacji może umieścić ich uruchomienie gdzieś w 2025.

Różne urządzenia Apple z wyświetlaczem OLED Gen 8.5 są spodziewane do uruchomienia po debiucie pierwszego iPada OLED. Na przykład poprzedni raport umiejscawiał premierę pierwszego MacBooka z wyświetlaczem OLED w 2025 roku, w zależności od sukcesu nowych 11- i 12,9-calowych modeli iPada Pro OLED z poprzedniego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej