Duża wytrzymałość warstwy Ceramic Shield

przez Eryk
0 komentarzy

Nowe modele iPhone’a 12 są chronione szkłem Ceramic Shield, które ma nano-ceramiczne kryształy wtopione bezpośrednio w szkło, aby zwiększyć trwałość. Według Apple, Ceramic Shield zapewnia czterokrotnie lepszą ochronę przed upadkiem niż szkło używane w modelach iPhone’a 11.

Kanał YouTube MobileReviewsEh przeprowadził kilka testów na iPhonie 12 za pomocą miernika siły, aby porównać go z iPhonem 11.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Dzięki miernikowi siły, który mierzy w niutonach, iPhone 11 był w stanie wytrzymać siłę 352 niutonów, podczas gdy iPhone 12 wytrzymał siłę 442 niutonów. Ceramiczna powłoka ‌iPhone 12‌ znacznie przewyższała ta od ‌iPhone 11‌.
W oddzielnym teście na zarysowania iPhone 12 był w stanie wytrzymać zadrapania spowodowane kluczami, monetami, kamieniami i nożem do pudeł, bez zadrapań na wyświetlaczu.

W teście twardości Mohsa, iPhone 12‌ miał drobne zadrapania przy skali 7 . Skala 8 pozostawiła znaczące rysy. Gorzej to wyglada z krawędziami bocznymi.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.