Dzień ochrony danych w Apple: „Dzień z życia Twoich danych”

przez Eryk

W dzisiejszy czwartek obchodzony jest tak zwany „dzień ochrony danych”. Nic więc dziwnego, że Apple traktuje to jako okazję do szczegółowego skomentowania tematu. Firma dąży do większej przejrzystości i samostanowienia dla użytkowników. Krótko mówiąc: w Apple jest dzień ochrony danych.

Dzień ochrony danych w Apple

Apple od wielu lat dba o ochronę danych i prywatność swoich klientów. Założyciel Apple, Steve Jobs, powiedział w 2010 roku:

Myślę, że ludzie są inteligentni, a niektórzy chcą udostępniać więcej danych niż inni. Zapytaj ich, zapytaj ich za każdym razem. Pozwól im powiedzieć, żebyś przestał ich pytać, kiedy są zmęczeni tym, że są o to proszeni. Poinformuj ich dokładnie, co zrobisz z ich danymi .

Artykuł w Apple Newsroom wyjaśnia, w jaki sposób funkcje prywatności Apple pomagają użytkownikom zachować kontrolę nad swoimi danymi. Firma Apple opublikowała plik PDF zatytułowany „Dzień z życia Twoich danych” z okazji dzisiejszego dnia ochrony danych. Jest to łatwy do zrozumienia raport, który pokazuje, jak firmy mogą śledzić dane użytkowników w witrynach i aplikacjach. Raport pokazuje również, w jaki sposób funkcje prywatności w produktach Apple zapewniają użytkownikom większą przejrzystość i kontrolę. Funkcje zapewniają użytkownikom narzędzia i wiedzę do ochrony ich danych osobowych.

Apple zwraca uwagę, że aplikacje zawierają średnio sześć „trackerów” innych firm, których jedynym celem jest gromadzenie i śledzenie osób i ich danych osobowych. Dane zebrane przez te elementy śledzące są łączone, udostępniane, agregowane i generowane. Napędzają przemysł wyceniany na 227 miliardów dolarów rocznie.

W ostatnich latach firma Apple wprowadziła kilka funkcji ochrony danych z różnymi aktualizacjami oprogramowania (iOS, iPadOS, macOS itp.), Które mają pomóc użytkownikom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących ich danych. Apple wymaga, aby wszystkie aplikacje, w tym własne, zapewniały użytkownikom proste i zrozumiałe podsumowanie ich praktyki ochrony danych Oferty programistów. Począwszy od kolejnych wersji beta oprogramowania Apple, „przejrzystość śledzenia aplikacji” wymaga, aby aplikacje uzyskały pozwolenie od użytkownika, zanim będą mogły śledzić swoje dane w aplikacjach lub witrynach internetowych innych firm.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej