Facebook Gaming – strumieniowanie gier z chmury

przez Eryk

Facebook jest juz trzecia firma, po Microsoft i Google, ktora wprowadza na rynek usługę strumieniowania gier z chmury.

Facebook Gaming opublikowała wiele gier przesyłanych strumieniowo w chmurze w aplikacji Facebook i w przeglądarce – bez pobierania i natychmiast odtwarzanych. Ostatnio 200 000 użytkowników tygodniowo w wybranych regionach grało w nasze gry przesyłane strumieniowo w chmurze.

Nie było więc tajemnicą, że rozważaliśmy rozszerzenie tej funkcji. Dziś mogę wreszcie opowiedzieć o tym więcej. Strumieniowanie gier w chmurze zapewnia nieograniczony dostęp do gier, niezależnie od używanego urządzenia.

Ale nawet jeśli jest to nasz długoterminowy cel, to wciąż jest to trochę za daleko w przyszłości. Zanim więc porozmawiamy o naszych ambicjach, wyjaśnijmy najpierw, czego nie robimy. Ponieważ: Często jest dużo szumu wokół ogłoszeń o grach w chmurze.

Niestety, w tej chwili nie uruchamiamy gier w chmurze na iOS, a tylko gracze na Androida i gracze internetowi mogą cieszyć się zintegrowanymi grami w chmurze na Facebooku. Pracujemy już nad alternatywami dla użytkowników iOS. Nawet biorąc pod uwagę nowe wytyczne Apple dotyczące gier w chmurze, nie jest jasne, czy warto byłoby uruchomić App Store.

Wiemy oczywiście o otwartym internecie, a przeglądarki mobilne mogą być dobrą alternatywą. Jednak opcje oferowane przez Safari są ograniczone. Nawet jeśli nasza przyszłość gier na iOS nie została jeszcze ustalona, ​​jedno jest jasne: Apple ma własne podejście do gier.

Źródło: Facebook

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej