Facebook uruchomi własną platformę podcastową w przyszłym tygodniu

przez Eryk

Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Facebook pracuje nad własną platformą podcastową. Teraz portal społecznościowy oficjalnie potwierdził usługę i uruchomienie odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Facebook uruchomi własną platformę podcastową w przyszłym tygodniu
Strony w końcu będą miały zakładkę dla podcastów. Obrazek: Facebook

Facebook uruchomi własną platformę podcastową

Podcasty są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Spotify uruchamia platformę subskrypcji dla podcastów w kwietniu, Apple Podcasts subskrypcji rozpoczął się kilka dni temu a Facebook już wkrótce.

Koledzy w The Verge donoszą, że Facebook wysłał e-mail do producentów podcastów, informując ich o stronie internetowej podcastu, który wystartuje w przyszłym tygodniu w dniu 22 czerwca. E-mail mówi, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do podcastów bezpośrednio przez stronę internetową Facebook, jak również poprzez nową zakładkę Podcasty. Usługa ta nie jest jednak jeszcze dostępna.

Podcasty na Facebook

Podobnie jak inni dostawcy, podcasterzy mogą przesyłać swoje treści jako kanał RSS. Jak tylko podcast zostanie zatwierdzony, nowe odcinki są automatycznie wyświetlane. W rozporządzeniu jest napisane

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej