Facebook zmienia nazwę, Meta zamiast Facebooka

przez Eryk
0 komentarzy

Facebook zmienia nazwę: W przyszłości firma będzie się nazywać Meta – w aluzji do Metaverse, świata VR, który Facebook chce zbudować w ciągu najbliższych kilku lat. Nowa nazwa dotyczy jednak grupy na Facebooku, serwis społecznościowy nie zostanie przemianowany.

Facebook zmienia nazwę, Meta zamiast Facebooka

Facebook zmienia nazwę, Meta zamiast Facebooka

Nowa nazwa jest znana: Facebook zmieni swoją nazwę, to już wyciekło kilka dni temu. W przyszłości firma będzie się nazywać Meta, wyjaśnił Mark Zuckerberg na konferencji Facebook Connect AR. Tą nazwą firma nawiązuje do tzw. Metaverse, czyli przestrzeni VR, którą Facebook chce zbudować w ciągu najbliższych kilku lat.

W Metaverse, zgodnie z wizją Marka Zuckerberga, wiele milionów ludzi będzie pewnego dnia pracować i bawić się razem. Metaverse nie jest bynajmniej nieznanym obrazem w literaturze science fiction.

Metaverse ma być następcą Internetu

Firma postawiła sobie wysokie cele: od najbliższego kwartału dział innowacji i sprzętu Facebook Reality Labs będzie oddzielnie wykazywany w bilansach, poinformował Facebook przy okazji ostatniego raportu kwartalnego. W ostatnich latach firma stawiała już pierwsze kroki z własnym sprzętem i wprowadziła na rynek np. monitory Portal Smart Displays.

Mark Zuckerberg widzi następcę Internetu w Metaverse, ale zdaje sobie też sprawę z wielkości zadania: Ambitnie przewiduje, że za pięć do dziesięciu lat elementy Metaverse mogą trafić do głównego nurtu.
Na razie jednak niewielu użytkowników spotka się z nową nazwą w życiu codziennym. Tylko korporacja zostanie przemianowana na Meta, portal społecznościowy Facebook zachowa swoją nazwę, podobnie jak wyszukiwarka internetowa Alphabetu nadal będzie się nazywać Google Search….

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.