Firefox 84 zapewnia obsługę M1 Macs – Mozilla chwali Apple za planowaną funkcję anty-śledzenia w iOS 14

przez Eryk

Apple planuje wprowadzenie nowej funkcji przezroczystości śledzenia aplikacji (ATT) dla iOS 14. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą wiedzieć, kiedy firmy chcą śledzić je w aplikacjach i witrynach internetowych, i da im możliwość po prostu zaprzestania śledzenia. Podczas gdy firmy takie jak Facebook absolutnie nie mogą przyzwyczaić się do nowej funkcji ochrony danych, Firefox Mozilla, wspiera podejście Apple.

Modele biznesowe, które opierają się na spersonalizowanej reklamie, nie będą miały łatwo z iOS 14. Urządzenia Apple oferują „Identyfikator dla reklamodawców” (IDFA), którego Facebook i jego partnerzy reklamowi używają na przykład do celów reklamowych. W iOS 14 IDFA ma stać się funkcją opt-in, która zapewnia większą przejrzystość użytkownikom, którzy wolą nie być śledzeni w aplikacjach i na stronach internetowych. W szczególności ma to na celu zapobieganie śledzeniu między aplikacjami lub witrynami, które jest wykorzystywane do dostarczania ukierunkowanych reklam.

Podczas gdy branża reklamowa i firmy, których model biznesowy opiera się na danych użytkowników, wciąż bronią się przed nadchodzącą funkcją Apple do ochrony danych, Apple otrzymuje wsparcie od osób zajmujących się ochroną danych, a teraz także od Mozilli. Deweloper ostrzega jednak, że Apple nie powinno ponownie odkładać tej funkcji. Dlatego Apple zdecydował się w krótkim czasie odłożyć ATT na początek przyszłego roku, ponieważ deweloperzy narzekali na rzekomo zbyt krótki czas realizacji. Apple ogłosił tę funkcję na WWDC 2020.

Firefox 84 z wsparciem dla M1 Macs

Ponadto wydano Mozilla Firefox 84 (możesz ją pobrać tutaj). Wraz z aktualizacją przeglądarka oferuje natywne wsparcie dla komputerów Mac z Apple Silicon.

Natywna obsługa urządzeń z systemem MacOS z systemem Apple Silicon zapewnia radykalną poprawę wydajności w porównaniu z wersją nierodzimą dostarczoną z przeglądarką Firefox 83: Firefox uruchamia się ponad 2,5 razy szybciej, a aplikacje internetowe reagują teraz dwa razy szybciej (zgodnie z testem SpeedoMeter 2.0).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej