Fotograf testuje 12,9-calowego iPad Pro M1

przez Eryk

Austin Mann jest znany z testowania nowego sprzętu Apple. Fotograf często podróżuje do odległych krajów, gdzie testuje urządzenia. Tym razem przyszła kolej na nowego 12,9-calowego iPada Pro M1, którego profesjonalny fotograf poddał praktycznemu testowi w Parku Narodowym Great Sand Dunes. Stwierdził, że iPad Pro spełnia swoją wartość i ucieszy również profesjonalnych użytkowników.

Fotograf testuje 12,9-calowego iPad Pro M1

iPad Pro M1

Jak każdy fotograf wie, jedną z najbardziej czasochłonnych części procesu tworzenia zdjęć jest przekopywanie się przez tysiące fotografii, ich selekcja i edycja. Dzięki układowi M1, szybszej pamięci wewnętrznej i kilku innym ulepszeniom nowy iPad Pro z M1 jest najszybszym narzędziem do sortowania zdjęć, jakiego kiedykolwiek używałem.

Porównanie Liquid Retina XDR z Pro Display XDR.


Tylko w wersji 12,9-calowej Apple montuje wyświetlacz mini LED. Tak zwany wyświetlacz Liquid Retina XDR wykorzystuje mniej więcej tę samą technologię mini-LED, którą można znaleźć w monitorze Pro Display XDR.

Po tym, jak Mann użył 12,9-calowego iPada Pro z wyświetlaczem Pro Display XDR do szybkiego przeglądu zdjęć, był pod wrażeniem bezproblemowej integracji obu urządzeń. Wyjaśnia:

Mój mózg nigdy nie byłby w stanie przeglądać obrazów tak szybko, ale o to właśnie chodzi. Chcę, aby ograniczenia były we mnie, a nie w moim sprzęcie.

Jeśli chodzi o bezpośrednie porównanie Liquid Retina XDR z monitorem Pro Display XDR, profesjonalny fotograf opisuje oba wyświetlacze jako „bardzo podobne”, choć Pro Display XDR to zupełnie inna liga pod względem ceny (od 23 999,00 zł).

Temperatura barw jest niemal identyczna, a iPad Pro ma nieco więcej energii zarówno w nasyceniu, jak i kontraście. […] Uważam go również za najjaśniejszy ekran, jakiego kiedykolwiek używałem na zewnątrz, co czyni go idealnym do przeglądów zdjęć w plenerze.

Faktor 5G
Podobnie jak poprzednik, nowy iPad Pro oferuje Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, z nowym dodatkiem w postaci 5G. Szybkość połączenia również zyskała punkty w testach rzeczywistych, znacznie przyspieszając przepływ pracy. Tak więc Mann pisze:

„Przydaje się do przesyłania treści […], a także do wyszukiwania i planowania ujęć w terenie”.

Wniosek
Austin Mann był zachwycony iPadem Pro o przekątnej 12,9 cala. Podczas gdy fotograf podróżujący docenił urządzenie z jego chipem M1 i wyświetlaczem Liquid Retina XDR, wciąż chciałby, aby tablet oferował wbudowany czytnik kart pamięci SD/CFexpress. Brakuje mu również możliwości importowania zdjęć do Lightrooma CC w tle.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej