Foxconn buduje w Wietnamie fabrykę o wartości 270 milionów dolarów – prawdopodobnie dla MacBooka i iPada

przez Eryk

Jak donosi Reuters, dostawca Apple, firma Foxconn, otrzymał zgodę na budowę nowej fabryki o wartości 270 milionów dolarów w Wietnamie. W nowym zakładzie mają być produkowane MacBooki i iPady.

Foxconn przenosi produkcję do Wietnamu

Nowa fabryka, rozwijana przez firmę Fukang Technology, znajduje się w północno-wietnamskiej prowincji Bac Giang. Po ukończeniu strona powinna być w stanie produkować 8 milionów laptopów i tabletów rocznie.

Foxconn jest jednym z największych partnerów produkcyjnych Apple. W listopadzie ubiegłego roku Apple zmusił Foxconn do przeniesienia części swoich iPadów i MacBooków z Chin do Wietnamu, ponieważ firma stara się zdywersyfikować swoje łańcuchy dostaw z dala od koncentracji w Chinach. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że te laptopy i tablety to MacBooki i iPady do dostarczenia do Apple.

Foxconn zainwestował podobno do tej pory 1,5 miliarda dolarów w Wietnamie, a kolejne 700 milionów dolarów ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ma zostać zatrudnionych 10 000 dodatkowych pracowników lokalnych. Mówi się również, że Foxconn planuje kolejną inwestycję 1,3 miliarda dolarów w nowy zakład w prowincji Thanh Hoa.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej