Funkcja tłumaczenia w Safari dla większej liczby krajów

przez Eryk

Apple wprowadziło w tym roku własnego tłumacza, który jest dostępny jako samodzielna aplikacja na iPhone’a, a także jako funkcja wbudowana w Safari dla użytkowników iOS 14 macOS Big Sur. Chociaż aplikacja Tłumacz działa w 11 językach, wbudowany tłumacz Safari był ograniczony do niektórych regionów – co się teraz zmienia, ponieważ Apple wprowadza teraz tę opcję w większej liczbie krajów.

Z nieznanego powodu tłumacz Safari nie był dostępny we wszystkich krajach. Jednak nadeszla, ponieważ wielu użytkowników z różnych krajów, miedzy innymi z Brazyli i Niemiec, zgłosiło, że maja tez juz wlaczona funkcje tłumaczenia w Safari.

Na podstawie raportów użytkowników firma Apple zdalnie włączyła opcję tłumaczenia, ponieważ działa na iOS 14.1, a także na niedawno wydanym iOS 14.2. To samo dotyczy wersji beta systemu macOS Big Sur i Release Candidate.

Dzięki tej funkcji możesz szybko przetłumaczyć teksty z dowolnej strony internetowej napisanej w języku innym niż Twój. Zarówno aplikacja Tłumacz, jak i tłumacz Safari obsługują następujące języki: arabski, chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski i hiszpański. Niestety nadal brakuje polskiego.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej