Galaxy S23: Samsung zapowiada wydarzenie na 1 lutego

przez Eryk

Samsung ogłosił, że 1 lutego odbędzie się pierwsze wydarzenie Galaxy Unpacked w 2023 roku. Zaprezentuje nowe flagowe smartfony, które będą bezpośrednio konkurować z iPhone’em 14, iPhone’em 14 Plus, iPhone’em 14 Pro i iPhone’em 14 Pro Max.

Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 pojawi się 1 lutego

Podczas gdy fani iPhone’a zawsze mają wrzesień zaznaczony na czerwono w swoich kalendarzach, Samsung również ma regularny cykl wydawania swoich smartfonów. Południowokoreańska firma zwykle wykorzystuje początek roku do ogłoszenia nowych modeli Galaxy. W tym roku premiera linii Galaxy S23 ma nastąpić 1 lutego. Samsung ogłosił na Twitterze wydarzenie związane z tą datą:

Samsung nie wymienia Galaxy S23 w zapowiedzi wydarzenia, ale nie ma wątpliwości, że nowe flagowe smartfony firmy będą w centrum uwagi.

Dotychczasowe plotki sugerują, że nowe modele S23 będą wyposażone w układ Snapdragon 8 Gen 2 firmy Qualcomm, który obsługuje nową funkcję Snapdragon Satellite firmy Qualcomm. Snapdragon Satellite jest podobny do funkcji wzywania pomocy SOS przez satelitę w iPhone’ie 14 firmy Apple. Qualcomm współpracuje z operatorem satelitarnym Iridium, aby dać użytkownikom Androida możliwość kontaktowania się ze służbami ratunkowymi, gdy nie ma dostępu do sieci Wi-Fi ani komórkowej.

Galaxy S23 z Snapdragon 8 2 generacji

Inną nową cechą Snapdragona 8 Gen 2 jest podkręcony procesor graficzny, jak wynika z przecieków benchmarków (SamMobile). Według tych benchmarków układ Snapdragon zastosowany przez Samsunga nie będzie tak szybki, jak A16 w modelach iPhone’a 14 Pro.

Samsung S23 Ultra może mieć 200-megapikselowy aparat szerokokątny, co jest ulepszeniem w stosunku do 108-megapikselowej wersji w S22.

Jeśli chodzi o wygląd, to raczej nie będzie żadnych większych zmian w serii S23. Możliwe są ulepszenia w wyświetlaczu, uaktualnione czujniki linii papilarnych i nowe opcje kolorystyczne.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.