Google Authenticator dla iOS wspiera teraz Face/Touch ID

przez Eryk

Pod koniec zeszłego roku aplikacja 2FA Google’a dostała dużą aktualizację na iOS, która wprowadziła nowy wygląd i ciemny motyw, a także masowe przenoszenie kont. Google Authenticator może teraz wymagać potwierdzenia Face ID lub Touch ID przed pokazaniem kodów.

Wersja 3.2.0 Authenticatora dodaje funkcję „Privacy Screen” Google’a. Podobnie jak w Drive i Fi, będziesz musiał uwierzytelnić się poprzez odcisk palca lub twarz, zanim pokaże się lista kodów 2FA. W ustawieniach, z menu nadrzędnego, możesz ustawić, czy „Wymagaj uwierzytelnienia” pojawi się natychmiast, po 10 sekundach, 1 minucie lub 10 minutach. Face lub Touch ID było wcześniej wymagane tylko przed wyeksportowaniem kont z Google Authenticator.

Google Authenticator dla iOS

Google Authenticator dla iOS może teraz wymagać Face/Touch ID

Tymczasem Google rozszerzył funkcję przenoszenia kont – przydatną przy konfiguracji nowych urządzeń – do więcej niż 10 kont na generowanie kodu QR. To powinna być wielka oszczędność czasu dla tych, którzy mają wiele kont online.

Mówiąc o posiadaniu wielu poświadczeń, Google Authenticator ma teraz prosty pasek wyszukiwania na górze ekranu. W kliencie na Androida brakuje tej konkretnej funkcji, choć masowe przesyłanie powinno być już obecne.

Pełna informacja o wydaniu w App Store znajduje się poniżej, a pochodzi z iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey Dodaje wbudowany generator kodów dwuskładnikowych i autouzupełnianie.

Dodano możliwość przeniesienia wielu kont na inne urządzenie
Dodano możliwość wyszukiwania kont
Dodano możliwość włączania Ekranu Prywatności

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej