Google Drive File Stream dodaje obsługę M1 Mac, kopia zapasowa i synchronizacja już zaktualizowana

przez Eryk

Od listopadowego wprowadzenia na rynek komputerów Mac z Apple Silicon, programiści stale aktualizują swoje aplikacje z natywną obsługą. Google planuje teraz zaktualizować Transmisję plików z Dysku w kwietniu z obsługą M1.

Backup i Sync działa z Dyskiem Google i Zdjęciami. Jest to dość standardowy klient, który umożliwia synchronizację wszystkich (lub tylko niektórych) plików / folderów, w tym obrazów i filmów. Tymczasem Transmisja plików z Dysku, której nazwa jest zmieniana, jest przeznaczona dla klientów Workspace i oferuje model na żądanie.

Google Drive File Stream dodaje obsługę M1 Mac

Aplikacje nie działały na komputerach Mac wprowadzonych pod koniec ubiegłego roku i stanowiły przeszkodę dla niektórych nowych nabywców. Dokument pomocy Google dla klienta korporacyjnego wyjaśnia:

Transmisja plików z Dysku obecnie nie obsługuje laptopów i tabletów z systemem Windows z procesorem ARM, w tym Microsoft Surface Pro X. Transmisja plików z Dysku nie obsługuje jeszcze urządzeń Apple M1.

Skoncentrowana na konsumentach aplikacja do osobistych kont Google została zaktualizowana 13 stycznia o ulepszoną obsługę Apple M1. W szczególności naprawiono pozostałe problemy z chipem M1, które uniemożliwiały niektórym użytkownikom uruchomienie poprzednich wersji Kopii zapasowej i synchronizacji.

Tymczasem Google Drive na komputer – nowa nazwa Drive File Stream’s – będzie obsługiwać urządzenia Apple M1, po wydaniu wersji 47.0 w kwietniu.

Google Chrome został zaktualizowany w listopadzie 20, pozostawiając dziś  Drive File Stream jako jedyną aplikację pozbawioną natywnej obsługi.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej