Google Drive File Stream dodaje obsługę M1 Mac, kopia zapasowa i synchronizacja już zaktualizowana

Od listopadowego wprowadzenia na rynek komputerów Mac z Apple Silicon, programiści stale aktualizują swoje aplikacje z natywną obsługą. Google planuje teraz zaktualizować Transmisję plików z Dysku w kwietniu z obsługą M1.

Backup i Sync działa z Dyskiem Google i Zdjęciami. Jest to dość standardowy klient, który umożliwia synchronizację wszystkich (lub tylko niektórych) plików / folderów, w tym obrazów i filmów. Tymczasem Transmisja plików z Dysku, której nazwa jest zmieniana, jest przeznaczona dla klientów Workspace i oferuje model na żądanie.

Google Drive File Stream dodaje obsługę M1 Mac

Aplikacje nie działały na komputerach Mac wprowadzonych pod koniec ubiegłego roku i stanowiły przeszkodę dla niektórych nowych nabywców. Dokument pomocy Google dla klienta korporacyjnego wyjaśnia:

Transmisja plików z Dysku obecnie nie obsługuje laptopów i tabletów z systemem Windows z procesorem ARM, w tym Microsoft Surface Pro X. Transmisja plików z Dysku nie obsługuje jeszcze urządzeń Apple M1.

Skoncentrowana na konsumentach aplikacja do osobistych kont Google została zaktualizowana 13 stycznia o ulepszoną obsługę Apple M1. W szczególności naprawiono pozostałe problemy z chipem M1, które uniemożliwiały niektórym użytkownikom uruchomienie poprzednich wersji Kopii zapasowej i synchronizacji.

Tymczasem Google Drive na komputer – nowa nazwa Drive File Stream’s – będzie obsługiwać urządzenia Apple M1, po wydaniu wersji 47.0 w kwietniu.

Google Chrome został zaktualizowany w listopadzie 20, pozostawiając dziś  Drive File Stream jako jedyną aplikację pozbawioną natywnej obsługi.

via 9to5mac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *