Google Stadia dostępna na iPhone’a i iPada

przez Eryk

Google ogłosił, że ​​usługa gier w chmurze „Google Stadia” jest teraz dostępna również na iPhone’a i iPada. Jednak nie ma aplikacji natywnej, a raczej usługa działa za pośrednictwem dedykowanej aplikacji internetowej, a tym samym przez Safari.

Google Stadia dostępna na iPhone’a i iPada

Początkowo Google chciał wprowadzić natywną aplikację Stadia na iPhone’a i iPada. Jednak wytyczne Apple App Store nie pozwalają po prostu na reprezentowanie subskrypcji gier w App Store. Tak więc Google – podobnie jak Microsoft i GeForce – musiało skorzystać z mozliwosci za pośrednictwem przeglądarki Safari. Całość działa obecnie jako publiczna beta, ale każdy użytkownik może wziąć w niej udział.

Potrzebujesz konta Stadia. Następnie możesz kupować gry w sklepie Stadia lub subskrybować Stadia Pro miesięcznie.

Google zaleca utworzenie skrótu do aplikacji internetowej Stadia na ekranie głównym iPhone’a lub iPada. Możesz także podłączyć różne kontrolery do swojego iPhone’a i iPada, aby używać ich w połączeniu z Google Studio. Obsługiwane kontrolery obejmują kontroler DualShock 4 i kontroler Xbox One.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej