Google wprowadza usługę Stadia Cloud Gaming Service do iOS za pośrednictwem aplikacji internetowej

przez Eryk

Google ogłosił dzisiaj, że Stadia pojawi się w najbliższej przyszłości na iPhone’a i iPada w nadchodzącej aplikacji internetowej. Od czasu premiery, Google nie był w stanie przenieść Stadia na urządzenia z systemem iOS z powodu ograniczeń Apple dotyczących usług gier w chmurze.

W sierpniu Apple powiedział, że usługi gier w chmurze są dozwolone w App Store, ale każda gra musi zostać przesłana do oceny przez zespół Apple App Store.
Google pracuje nad progresywną wersją internetową Stadia, która będzie działać w przeglądarce Safari, a publiczne testy beta będą dostępne w najbliższych tygodniach.

Microsoft opracowuje również internetową wersję swojej usługi gier xCloud, a usługa gier Amazon Luna działa na urządzeniach z systemem iOS przy użyciu przeglądarki internetowej.

Właśnie dziś firma NVIDIA ogłosiła obsługę przeglądarki dla swojej usługi strumieniowego przesyłania gier GeForce NOW, planując przywrócić Fortnite na urządzenia z systemem iOS.

Google uruchomił Stadia rok temu, umożliwiając subskrybentom granie w gry oparte na chmurze na zgodnych laptopach, komputerach PC, Mac, telefonach i tabletach. Stadia wymaga połączenia internetowego o szybkości 10 Mb / s lub większej, a korzystanie z niego jest bezpłatne, ale gry należy kupić.

Google oferuje również Stadia Pro za  miesięczna opłata z dostępem do niektórych darmowych gier i szybkości przesyłania strumieniowego w wyższej rozdzielczości.

Według Google w ciągu ostatniego roku do Stadia dodano ponad 80 gier, a wkrótce Google będzie oferować darmowe treści nawet dla osób, które nie mają subskrypcji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej