Gry Netflix dostępne na iPhone’a i iPada

przez Eryk
0 komentarzy

Netflix potwierdził oficjalną premierę Netflix Games na iPhone’a i iPada. Tydzień po premierze dla urządzeń z systemem Android, z nowej usługi gier można już korzystać także na iOS. Z Netflix Gry (całość jest wliczona w normalny abonament Netflix), masz dostęp do garści gier na swoje urządzenia mobilne.

Z usług Netflix Games można teraz korzystać także na urządzeniach iPhone i iPad. Dostęp do „Netflix Games” wymaga posiadania abonamentu Netflix. Netflix Games nie zawiera żadnych reklam, zakupów w aplikacji ani dodatkowych opłat. Całość przypomina nieco Apple Arcade.

gry netflix

Gry Netflix wchodzi na iOS!

Netflix publikuje każdą grę jako pojedynczą aplikację w App Store. Wszystkie gry wchodzące w skład Netflix Gry można oglądać za pośrednictwem aplikacji Netflix. Jest to sposób Netflixa na dostosowanie się do wytycznych App Store, zgodnie z którymi wszystkie gry w ramach usługi subskrypcji gier muszą być również dostępne indywidualnie w App Store. Pozwala to Apple na sprawdzenie i zatwierdzenie każdej pojedynczej gry do App Store. Gry oferowane przez Netflix zawierają opcję, dzięki której można również zarezerwować Netflix. W ten sposób Apple otrzymuje swoją 30-procentową prowizję (po roku spada ona do 15 procent).

Aplikacja Netflix jako taka nie oferuje in-app purchase od kilku lat, dzięki czemu serwis streamingu wideo może uniknąć płacenia prowizji dla Apple. Jeśli otworzysz poszczególne gry Netflix, zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu swoich danych Netflix lub założenie nowego konta.

Wśród dostępnych gier znajdują się „Stranger Things: 1984 (BonusXP)”, „Stranger Things 3: The Game (BonusXP)”, „Shooting Hoops (Frosty Pop)”, „Card Blast (Amuzo & Rogue Games)” oraz „Teeter Up (Frosty Pop)”.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.