More

  H&M usunięty z Apple Maps i innych platform w Chinach

  H&M został usunięty z aplikacji nawigacyjnych takich jak Apple Maps i innych platform w Chinach z powodu decyzji o zaprzestaniu zaopatrywania się w materiały z regionu Xinjiang.

  H&M usunięty z Apple Maps
  Photo by Wang Gang/VCG via Getty Images)

  H&M usunięty z Apple Maps i innych platform w Chinach

  Chociaż detalista odzieżowy ma ponad 400 lokalizacji w Chinach, każda z nich została usunięta z aplikacji do mapowania, ride-hailing i e-commerce w Chinach, doniósł w piątek The Wall Street Journal. Poszukiwania H&M na iPhonie nie przyniosły żadnych rezultatów na Apple Maps i chińskiej platformie Baidu.

  Usunięcie H&M z chińskich platform pojawia się w obliczu kontrowersji związanych z decyzją firmy o zaprzestaniu pozyskiwania bawełny z regionu Xinjiang. H&M powoływał się na zarzuty, że chiński rząd wykorzystuje w tym regionie przymusową pracę.

  Według Associated Press, ponad 1 milion osób w Xinjiang – głównie z muzułmańskiej grupy etnicznej Ujgurów – zostało zamkniętych w obozach pracy.

  Na początku tygodnia administracja Bidena ogłosiła sankcje wobec Chin z powodu, jak to nazwano, ciągłego łamania praw człowieka wobec mniejszości ujgurskiej w Xinjiang i innych miejscach. W odpowiedzi, chińskie państwowe media i instytucje rządowe zaczęły nawoływać do bojkotu zachodnich marek, w tym H&M, Adidas i Nike.

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj