HomePod 2 z wyświetlaczem

przez Eryk

Wiadomo, że Apple pracuje nad nowym głośnikiem HomePod. Ma to być coś więcej niż zwykły inteligentny głośnik i konkurować z Echo Show oraz Nest Hub. Teraz Bloomberg dysponuje nowymi informacjami.

Apple zaprzestał produkcji HomePoda zaledwie kilka miesięcy temu i od tego czasu sprzedaje pozostałe zapasy. Dotychczasowa dostępność sugeruje, że inteligentny głośnik sprzedaje się raczej ospale, podczas gdy HomePod mini jest znacznie chętniej kupowany. Wynika to zapewne głównie z jego ceny. Jak informowaliśmy niedawno, Apple nie porzuca tego sektora, ale nadal go rozwija. W ten sposób powinno powstać kilka produktów jednocześnie.

HomePod 2 z wyświetlaczem

HomePod 2 otrzyma kamerę i wyświetlacz

Jak donosi Mark Gurman z Bloomberga, Apple pracuje nad specjalnym HomePodem. Ma on posiadać zintegrowany wyświetlacz i kamerę, a tym samym umożliwiać prowadzenie rozmów FaceTime z najbliższymi. Według dobrze poinformowanego insidera, projekt jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, więc nie powinniśmy się go spodziewać w tym roku. Mówi się również, że Apple próbował podłączyć HomePod do iPada w tym celu. Aby to osiągnąć, głośnik ma mieć ramię, które trzyma iPada i automatycznie porusza się, aby utrzymać Cię w kadrze podczas rozmów FaceTime.

HomePod 2 rzadko przychodzi sam

Dodatkowo, Apple prawdopodobnie pracuje nad kolejną wersją. Firma ma być podobno szczególnie ambitna w tej kwestii, tworząc hybrydę HomePoda, Apple TV i kamery FaceTime. Jak dodaje Gurman, minie jeszcze trochę czasu zanim Apple wypuści kota z worka. Jest mało prawdopodobne, że usłyszymy lub zobaczymy coś oficjalnego na ten temat przed 2022 rokiem. Byłby to jednak dobry ruch, aby połączyć przyjemność audio z wideo i ożywić segment set-top boxów.

Co sądzicie o tych dwóch modelach? Który inteligentny głośnik byście wybrali? Daj nam znać w komentarzach.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej