HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio w przyszłej aktualizacji

przez Eryk

HomePod i HomePod mini uzyskają wsparcie dla odtwarzania dźwięku Apple Music Lossless w przyszłej aktualizacji oprogramowania, zgodnie z nowo opublikowanym dokumentem wsparcia Apple.

HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio w przyszłej aktualizacji
zdjecie by apple.com

HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio

W momencie premiery, HomePod i HomePod mini nie będą obsługiwały Apple Music Lossless, ale zamiast tego będą wyposażone w obsługę Dolby Atmos dla Apple Music. Dolby Atmos, inaczej znany jako Spatial Audio, tworzy wciągające, trójwymiarowe wrażenia, które symulują muzykę wokół słuchacza. Apple Music Lossless zapewnia słuchaczom wyższą jakość dźwięku.

W czerwcu Apple zaoferuje abonentom Apple Music „standardową” wersję Apple Music Lossless z dźwiękiem o częstotliwości do 48 kHz oraz „Hi-Res Lossless” z dźwiękiem o częstotliwości od 48 kHz do 192 kHz. Hi-Res Lossless wymaga zewnętrznego sprzętu, takiego jak USB konwerter cyfrowo-analogowy.

Pomimo wsparcia dla Apple Music Lossless w przyszłej aktualizacji oprogramowania dla HomePod i HomePod mini, AirPods i AirPods Pro nie uzyskają wsparcia. W dokumencie wsparcia, Apple wyjaśnia, że obecny Bluetooth nie obsługuje wyższej jakości formatu, który zapewnia Apple Music Lossless. AirPods Max nie będzie również wspierać Lossless bezprzewodowo, ale Apple mówi, że gdy używane z kablem, słuchawki AirPods Max za 2 799,00 zł będą odtwarzać dźwięk Lossless, choć nie całkowicie:

Kabel audio Lightning – 3,5 mm został zaprojektowany, aby umożliwić podłączenie AirPods Max do analogowych źródeł dźwięku w celu słuchania filmów i muzyki. AirPods Max mogą być podłączone do urządzeń odtwarzających nagrania Lossless i Hi-Res Lossless z wyjątkową jakością dźwięku. Jednakże, biorąc pod uwagę konwersję analogową na cyfrową w kablu, odtwarzanie nie będzie całkowicie bezstratne.

Apple Music Lossless i Dolby Atmos będą dostępne w czerwcu, a ponad 20 milionów utworów będzie obsługiwało dźwięk Lossless, a tysiące utworów – Dolby Atmos.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej