HomePod mini i Next Apple TV z chipem U1

przez Eryk

Apple wprowadziła w zeszłym roku układ U1 w serii iPhone’ów 11, który umożliwia obsługę technologii Ultra Wideband. Odległość między dwoma urządzeniami obsługującymi technologię Ultra Wideband można dokładnie zmierzyć, obliczając czas potrzebny na przejście fali radiowej między dwoma urządzeniami, z dużo większą dokładnością niż Bluetooth LE i Wi-Fi.
Apple do tej pory wykorzystywał tę technologię tylko do AirDrop w iOS 13.

Być może najbardziej znana funkcja U1 dotyczy urządzeń do śledzenia przedmiotów AirTags, które jeszcze nie zostały wprowadzone na rynek. W czerwcu Apple udostępnił także programistom swój układ U1 za pomocą platformy „Near Interaction” dla iOS 14, która może przesyłać strumieniowo odległość i względny kierunek między urządzeniami wyposażonymi w U1. Te zmiany potwierdzają teorię, że Apple ma duże plany dotyczące tej technologii.

Według Bloomberga Apple pracuje nad nowym Apple TV z szybszym procesorem i odnowionym pilotem. Zaktualizowany pilot zdalnego sterowania, o ktorym wspomniano również w kodzie iOS 14, ma zawierać nową funkcję podobną do Find My iPhone, służącą do lokalizowania pilota zgubionego w domu. Oczekuje się jednak, że nowy Apple TV bedzie dopiero dostepny w 2021.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej