HomePod Mini zawiera czujnik temperatury i wilgotności

przez Eryk
0 komentarzy

HomePod Mini zawiera czujnik temperatury i wilgotności

HomePod mini zawiera ukryty czujnik, który mierzy temperaturę i wilgotność, potencjalnie zapewniając środki do zasilania nadchodzących funkcji, które mogą pojawić się w przyszłej aktualizacji oprogramowania, według Bloomberga .

Czujnik wilgotności i temperatury z HomePod mini
Czujnik wilgotności i temperatury z HomePod mini 
Źródło: iFixit

Raport  Blomberg:

Firma omówiła wewnętrznie użycie czujnika do określenia temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu termostaty połączone z Internetem mogą regulować różne części domu w oparciu o bieżące warunki, według osób zaznajomionych z sytuacją. Sprzęt może również pozwolić „HomePod mini” na automatyczne wyzwalanie innych działań, na przykład włączanie lub wyłączanie wentylatora, w zależności od temperatury.

Istnienie czujnika zostało potwierdzone przez iFixit po zapytaniu Bloomberga i ma wymiary 1,5 x 1,5 mm. Element jest schowany w dolnej krawędzi plastikowej obudowy HomePod mini, w pobliżu kabla zasilającego.

Czujnik został wyprodukowany przez firmę Texas Instruments, która nazywa go „cyfrowym czujnikiem wilgotności i temperatury HDC2010”, według TechInsights, firmy analizującej elementy wewnątrz elektroniki.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple włączył nieaktywny składnik do produktu, a następnie aktywował go później za pomocą oprogramowania. Jak zauważa Bloomberg , iPod touch z 2008 roku miał chip Bluetooth, ale obsługa łączności Bluetooth została włączona w następnym roku za pośrednictwem oprogramowania.

Jeśli Apple zdecyduje się włączyć czujnik w HomePod mini, może utorować drogę do bardziej zintegrowanej strategii inteligentnego domu dla HomeKit , która kontroluje termostaty, światła, zamki, wtyczki i inne urządzenia w domu.

Jak zauważono w raporcie, może to również pomóc firmie Apple konkurować z podobnymi funkcjami, które już oferują konkurenci. Na przykład. Najnowsze głośniki Echo firmy Amazon zawierają czujniki temperatury, podczas gdy Google sprzedaje czujniki pod marką Nest, które można umieszczać w domach i łączyć z termostatami, aby regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu.

via macrumors

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.