iCloud dla Windows otrzymuje generator kodów 2FA

przez Eryk

W zeszłym roku Apple dało „iCloud dla Windows” dużą aktualizację i wprowadziło menedżera haseł. W ten sposób użytkownicy mogą uzyskać dostęp do haseł przechowywanych w iCloud na swoim komputerze. Teraz „iCloud dla Windows” otrzymał kolejną aktualizację i teraz obsługuje również generowanie kodów dla 2-częściowego uwierzytelniania.

iCloud dla Windows

iCloud dla Windows otrzymuje generator kodów 2FA

Apple udostępniło aktualizację iCloud dla Windows. iCloud Passwords for Windows wspiera teraz generowanie kodów dla 2-factor authentication. Krótko mówiąc, generator kodów do uwierzytelniania 2-czynnikowego jest już na pokładzie.

Kod do uwierzytelniania dwuczynnikowego to kolejna warstwa ochrony podczas logowania się do aplikacji lub strony internetowej. Kody te mogą być generowane przez różne menedżery haseł. Kody do uwierzytelniania dwuczynnikowego są od jakiegoś czasu obsługiwane przez menedżera haseł iCloud na iPhonie, iPadzie i Macu. Teraz użytkownicy Windowsa, którzy korzystają z iCloud for Windows, również mają możliwość wygenerowania i użycia odpowiedniego kodu 2FA. W systemie Windows hasła iCloud działają tylko z Microsoft Edge i Google Chrome. Jeśli używasz innej przeglądarki (np. Firefox), nie uda Ci się.

Oprócz generatora kodów dla uwierzytelniania 2-czynnikowego, najnowsza aktualizacja „iCloud for Windows” przynosi jeszcze jedną nową funkcję. Do haseł w systemie Windows można teraz dodać także małą notatkę; funkcja ta została wprowadzona na iPhone’ach i iPadach jesienią ubiegłego roku wraz z systemem iOS 15.4.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej