iCloud dla Windows z aplikacją iCloud Keychain Password Manager

przez Eryk

Apple wydał dziś nową wersję swojej aplikacji iCloud dla Windows, z 12.5 aktualizacji dodając nową aplikację menedżera haseł iCloud Keychain dla użytkowników Windows.

iCloud dla Windows z aplikacją iCloud Keychain Password Manager
iCloud dla Windows(zdjęcie:microsoft.com)

iCloud dla Windows

Dzięki nowej opcji zarządzania hasłami, osoby pracujące w systemie Windows mogą uzyskać dostęp do swoich haseł iCloud i mogą dodawać, edytować, kopiować i wklejać, usuwać i sprawdzać nazwy użytkowników lub hasła. Apple w styczniu wydała zaktualizowaną wersję iCloud dla systemu Windows, który wskazał na nową aplikację hasła, ale Apple nie wdrożył go aż do teraz.

Nowe rozszerzenia hasła iCloud dla Microsoft Edge i Windows Chrome działają w parze z funkcją hasła, pozwalając hasłom iCloud być automatycznie wypełnione na komputerze z systemem Windows, tak jak w Safari. Nazwy użytkowników i hasła utworzone dla witryn internetowych są automatycznie dodawane do aplikacji Hasła.

Hasła iCloud Keychain w systemie Windows są przechowywane w zaszyfrowanej bazie danych i są przesyłane do rozszerzenia przeglądarki za pomocą zaszyfrowanego kanału, przy czym hasła nie są przechowywane w postaci czystego tekstu.

Użytkownicy Windows mogą ją pobrać z Microsoft Store. Aplikacja iCloud for Windows ma umożliwić użytkownikom systemu Windows dostęp do plików, zdjęć, wiadomości e-mail i innych zasobów iCloud z urządzeń z systemem Windows.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej