iFixit demontuje 14-calowego MacBooka Pro

iFixit opublikował małą zapowiedź ich rozbiórki nowego 14-calowego MacBooka Pro. Fachowcy od napraw natrafili na ciekawy szczegół.

przez Eryk
0 komentarzy

Na razie publikacja iFixit to tylko pierwszy teaser. Obecnie zespół nadal pracuje nad oceną demontażu nowego MacBooka Pro z 14-calowym wyświetlaczem. Postanowili jednak podzielić się kilkoma wstępnymi ustaleniami już teraz – przypuszczalnie po to, aby trochę zareklamować nowy teardown do czasu, aż wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane.

Ekscytujące zmiany w MacBooku Pro

Według serwisu iFixit, nowe MacBooki Pros znów mają rodzaj wysuwanej klapki ułatwiającej wymianę baterii. Jest to godny uwagi szczegół z rozbiórki. Zgodnie z informacjami zawartymi w serwisie naprawczym, zakładki te umożliwiają łatwiejszą wymianę akumulatora w trybie „zrób to sam”.

Demontaż 14-calowego MacBooka Pro

Cztery zewnętrzne ogniwa baterii MacBooka Pro mają teraz łatwo rozpoznawalne zatrzaski, tak jak w nowszych modelach MacBooka Air. Od pierwszych modeli MacBooków Pro z wyświetlaczem Retina w 2012 roku ogniwa baterii były wklejone w obudowę „Top Case”. Dlatego Apple lub autoryzowany przez Apple serwis wymieni całą górną część obudowy, jeśli chcesz wymienić baterię. Teraz Apple nie używa kleju!

Po wyjęciu gładzika, w obudowie znajdują się wycięcia umożliwiające dostęp do zatrzasków, które utrzymują dwa środkowe ogniwa baterii na miejscu, jak podaje iFixit. Klapki są prawdopodobnie obecne także w nowym 16-calowym modelu, ponieważ ma on podobny układ wewnętrzny do modelu 14-calowego. Na razie jednak iFixit nie ujawnił żadnych szczegółów na ten temat. iFixit planuje wkrótce opublikować pełny opis nowych MacBooków Pro.

Demontaż 14-calowego MacBooka Pro
zdjęcie: ifixit

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej