iFixit demontuje nowego 24-calowego iMaca M1

przez Eryk

W ubiegłym tygodniu w piątek odbyła się premiera sprzedaży iPada Pro M1 i Apple TV 4K (2. generacji), ale również nowy 24-calowy iMac M1 jest już dostępny w sklepach. Wcześniej kupujący otrzymali już swoje urządzenia, a ponadto nowy 24-calowy iMac jest dostępny lokalnie w sklepach Apple. Teraz dostępny jest pierwszy demontaż.

iFixit demontuje nowego 24-calowego iMaca M1
zdjęcie by ifixit.com

iFixit demontuje nowego 24-calowego iMaca

Tradycją jest już, że specjaliści od napraw z iFixit rozbierają nowy produkt Apple na części tuż po jego premierze. Nowy 24-calowy iMac M1 nie jest wyjątkiem. W tym konkretnym przypadku iFixit wziął na warsztat iMaca z 8-rdzeniowym CPU, 8-rdzeniowym GPU i 8GB RAM. W tym miejscu należy wspomnieć, że model z 7-rdzeniowym GPU ma nieco inną konstrukcję obudowy ze względu na chłodzenie.

Rozbiórka zaczyna się od zdjęcia rentgenowskiego, więc już masz poczucie tego, czego można się spodziewać wewnątrz urządzenia. Można zauważyć, że logo Apple zawiera antenę.

Aby zajrzeć do środka, trzeba poluzować ” sklejonego” wyświetlacza. Jednak okazało się to łatwiejsze i mniej kłopotliwe niż się obawiano. Front składa się z jednej części szkła. W „podbródku” (dolnej części obudowy) znajduje się płyta główna, wentylatory, radiatory itp.

Na płycie głównej można zobaczyć pod spodem pamięci SK Hynix, pamięci NAND flash Kioxia, chipy Apple M1, moduł Bluetooth / WiFi oraz układ scalony zarządzający energią. Dodatkowo specjaliści od napraw mówią o „tajemniczym” przycisku z trzema diodami LED. Na ten temat zamierzamy porozmawiać w późniejszym terminie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej