iFixit rozbiera iPada Pro M1 w nowym demontażu wyświetlacza XDR

przez Eryk

iFixit rozpoczął jeden ze swoich tradycyjnych demontaży 12,9-calowego iPada Pro M1, który zaczął docierać do klientów w dniu premiery 21 maja. iFixit zagłębia się w nowy wyświetlacz „XDR” mini-LED, który jest jedną z głównych nowych zalet iPada.

iFixit rozbiera iPada Pro M1 w nowym demontażu wyświetlacza XDR

iPad Pro M1 posiada nowe anteny 5G po bokach, aby umożliwić łączność 5G, a w środku znajduje się bateria o pojemności 10566 mAh (40,33Wh).
Jeśli chodzi o wyświetlacz, jest on nieco grubszy niż wyświetlacz Liquid Retina z poprzedniej generacji iPada Pro (0,5 mm) i ” trochę cięższy”. W przeciwieństwie do tradycyjnego wyświetlacza LED, wyświetlacz mini-LED w iPadzie Pro posiada gigantyczną siatkę maleńkich diod LED, które wprowadzają kontrast i poprawę jakości widoczną w iPadzie Pro 2021.

iFixit rozbiera iPada Pro M1 w nowym demontażu wyświetlacza XDR
screenshot z filmu ifixit

W iPadzie Pro M1 znajduje się 2596 stref lokalnego przyciemniania, a każda z nich ma kształt kwadratu z czterema maleńkimi diodami LED w środku. Wyświetlacz iPada bez technologii XDR wykorzystuje natomiast pojedynczy pasek diod LED wzdłuż jednej strony, więc to wewnętrzne spojrzenie na wyświetlacz doskonale wyjaśnia, czym różni się iPad Pro z 2020 roku od 12,9-calowej wersji z 2021 roku.

iFixit udostępnił film na YouTube otwierając iPad Pro, a pełny teardown ze zdjęciami, wynik naprawialności nie jest jeszcze dostępny.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej