IKEA Home Smart i Trådfri: ważna aktualizacja i cztery nowe żarówki.

przez Eryk

IKEA dzięki serii Trådfri sukcesywnie staje się jednym z największych dostawców inteligentnych domów.

Szwedzi wprowadzili do swojej oferty cztery nowe lampy, w tym dwie o dość niekonwencjonalnym kształcie. Zacznijmy jednak od żarówki, która od poprzedniego modelu różni się jedynie optycznie. Nowa żarówka z charakterystycznym żarnikiem ma teraz przezroczyste szkło, a podstawa jest teraz czarna zamiast złotej.

IKEA Home Smart i Trådfri: ważna aktualizacja i cztery nowe żarówki.
Żarówka Trådfri(zdjęcie:Ikea)

Dodatkowo pojawił się nowy iluminant w formie świecy. Ta również posiada typowy żarnik, ale wyposażona jest w gniazdo E14. Jest to dość powszechne zjawisko tutaj w Europie. Obie nowe żarówki mają strumień świetlny o wartości 250 lumenów. Przy okazji, IKEA obniżyła cenę obu produktów, Szwedzi wymagają tylko 29,99zl.

Żarówka Trådfri(zdjęcie:Ikea)

Dodatkowo IKEA posiada w swojej ofercie dwa nowe produkty z linii białe szkło matowe. Nowe żarówki są dostępne w kształcie w kształcie rurki lub kuli i oferują łączną moc 470 lumenów, a każda z nich ma gwint E27. Cena wynosi 49,99 zł.

Nowa aktualizacja poprawia integrację z HomeKit

IKEA wprowadziła w zeszłym tygodniu dużą aktualizację do swojej aplikacji, która z kolei wprowadza dużą aktualizację oprogramowania dla systemu Trådfri: Wersja 1.15.2 aplikacji przynosi następujące nowe funkcje:

  • Integracja nowych świateł projektowych TRÅDFRI.
  • Nowość: ramka SYMFONISK z głośnikiem WiFi


O wiele ważniejsza jest jednak nowa wersja oprogramowania, którą IKEA udostępnia systemowi Trådfri za pomocą tej aktualizacji aplikacji. Przede wszystkim aktualizacja do wersji 1.17.0 służy znacznie lepszej integracji komponentów Trådfri z HomeKit. Aktualizacja firmware, która wprowadza samą bramkę Trådfri do wersji 1.15.34, podniesie wbudowaną wersję tzw. HomeKit ADK, czyli HomeKit Accessory Development Kit używanego przez licencjonowanych partnerów Apple, z wersji 2.1 do wersji 5.0.

Brzmi mało spektakularnie, ale posiada ważną funkcję: ponieważ dzięki tej aktualizacji poziomy baterii czujników ruchu i przycisku skrótu zostaną w końcu przeniesione do aplikacji Home i będą tam wyświetlane.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej