IKEA TRÅDFRI, aktualizacja zapewnia obsługę HomeKit dla czujników ruchu i Klawisza skrótu

przez Eryk
0 komentarzy

IKEA zaoferuje wsparcie HomeKit dla dwóch kolejnych produktów za pośrednictwem swojej bramki TRÅDFRI. Strona pomocy wskazuje, że wsparcie IKEA HomeKit zostanie wkrótce rozszerzone na wewnętrzny czujnik ruchu i klawisz skrótu.

Zgodnie ze starą tradycją IKEA powoli modernizuje swoje nowe produkty inteligentnego domu z obsługą HomeKit. Niepublikowane jeszcze oprogramowanie bramki 1.13.21 po raz kolejny wprowadzi HomeKit do dwóch produktów ze sklepu meblowego.

Czujniki ruchu i klawisz skrótów IKEA są obsługiwane przez HomeKit

Jak informuje iCulture, oprogramowanie układowe umożliwia integrację zarówno czujnika ruchu TRÅDFRI, jak i klawisza skrótu TRÅDFRI ze środowiskami HomeKit. W ten sposób sprzęt można skonfigurować i używać z HomeKit firmy Apple.

W informacjach o wersji wspomniano również o nowym produkcie. To jest pilot STYRBAR. Po raz pierwszy zaobserwowano to w październiku 2020 r. Pilot ma dbać o sterowanie źródłami światła i posiada cztery przyciski za pomocą których można zmieniać kolory, temperaturę barwową oraz sceny.

Aktualizacja będzie wprowadzana stopniowo przez kilka następnych tygodni. Oto informacje o wersji:

Wersja wydania: 1.16.0
18 lutego 2021
Nowe funkcje i zmiany w Gateway: 1.13.21
Obsługa czujników ruchu TRÅDFRI i przycisków skrótów w Apple HomeKit
Konfiguracja zachowania lampy TRÅDFRI w zakresie włączania / wyłączania w przypadku awarii zasilania

Nowe funkcje i zmiany w akcesoriach:
Włącznik / wyłącznik sieci bezprzewodowej ASKVADER (V-1.0.002)
Pilot STYRBAR (V-1.0.024)
*Nowy produkt

Czujnik ruchu jest dostępny w IKEA za 50 zl, klawisz skrótu kosztuje 29,99 zl.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej