iMovie 3.0 : aktualizacja wprowadza ” Magiczny film” i „Scenorys” – Final Cut Pro 10.6.2 zoptymalizowany dla Mac Studio

przez Eryk

Apple ogłosiło, że aplikacja iMovie dla iPhone’a i iPada doczekała się nowej aktualizacji. Aktualizacja iMovie 3.0 zawiera dwie nowe funkcje ułatwiające początkującym twórcom wideo, studentom i innym osobom tworzenie wspaniałych materiałów wideo. Apple udostępniło także aktualizację dla programu Final Cut Pro, która zawiera optymalizację dla Mac Studio.

iMovie 3.0

iMovie 3.0 dla iOS

Scenorys

Jedną z nowych funkcji w iMovie 3.0 jest funkcja Scenorys, która wypełnia pustą oś czasu szablonem „scenorys”, którego jest 20 wersji na różne tematy. Powinno to zaoszczędzić wiele czasu i dostarczyć nowych pomysłów. Szablony obejmują zarówno instrukcje gotowania, jak i artykuły informacyjne.

Każdy scenorys zawiera krótką listę, na której klipy są ułożone w taki sposób, aby opowiedzieć konkretną historię. W scenorysach znajdują się miejsca z opisowymi miniaturami oraz sugestie dotyczące kręcenia własnych klipów wideo.

Użytkownicy mogą dodawać, zmieniać układ i usuwać ujęcia w scenorysie. Mogą także nadawać własny styl scenorysom, stosując różne tytuły, przejścia, czcionki, filtry i inne. Muzyka dodawana do ścieżek jest dynamicznie dostosowywana do długości projektu. W ten sposób użytkownicy mają kontrolę nad podziałem, edycją i głośnością.

Magiczny Film

Apple dodaje także do iMovie 3.0 nową funkcję „Magiczny film”, dzięki której użytkownicy mogą automatycznie tworzyć własne filmy za pomocą kilku stuknięć. Podobnie jak w przypadku funkcji „Retrospektywa” w programie „Zdjęcia”, użytkownik po prostu wybiera album lub grupę zdjęć albo filmów, a Magic Movie rozpoznaje najlepsze elementy i tworzy projekt. Podobnie jak storyboardy, Magiczne filmy można dostosowywać do własnych potrzeb, a użytkownicy mogą stosować do nich różne style.

Program iMovie dla systemu macOS został dziś także zaktualizowany w celu obsługi importu projektów Magic Movie i Storyboard utworzonych za pomocą aplikacji iMovie dla systemu iOS w wersji 3.0 lub nowszej. Bezpłatne aktualizacje są natychmiast rozprowadzane za pośrednictwem sklepu App Store.

Aktualizacja programu Final Cut Pro 10.6.2

Apple zaktualizował także aplikacje Final Cut Pro, Compressor i Motion dla systemu macOS oraz, między innymi, zoptymalizował wydajność w Mac Studio. Oprócz funkcji wykrywania duplikatów program Final Cut Pro 10.6.2 zawiera także nową funkcję języka prostego. Funkcja ta pomaga wyodrębnić częstotliwości mowy z hałaśliwego otoczenia przy użyciu uczenia maszynowego.

Poniżej znajdują się pełne informacje o wydaniu Final Cut Pro 10.6.2

  • Łatwe wyszukiwanie mediów, które pojawiają się wielokrotnie w projekcie, za pomocą wyróżnionych obszarów klipów lub indeksu osi czasu
  • Wyraźniejsza mowa dzięki dostosowaniu głośności szumu tła za pomocą uczenia maszynowego (wymaga systemu macOS Monterey w wersji 12.3 lub nowszej)
  • Zoptymalizowane odtwarzanie i wydajność grafiki dla M1 Max i M1 Ultra na nowym komputerze Mac Studio
  • Importowanie do osi czasu projektów Magic Movie i Storyboard utworzonych za pomocą aplikacji iMovie dla systemu iOS w wersji 3.0
  • Wsparcie dla języka koreańskiego
  • Ulepszenia stabilności i poprawki błędów

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.