iMovie dla macOS – aktualizacja wsparcia dla trybu kinowego

przez Eryk

Wczoraj Apple nie tylko zaprezentowało nowy sprzęt (AirPods 3, MacBook Pro 2021 i nowe opcje kolorystyczne HomePod mini), ale także zaktualizowało co najmniej jedną z dwóch wewnętrznych aplikacji. Omówiliśmy już aktualizacje Final Cut Pro i Logic Pro, ale aktualizację iMovie (macOS) również można pobrać z Mac App Store.

iMovie dla macOS - aktualizacja wsparcia dla trybu kinowego

iMovie dla macOS – aktualizacja wsparcia dla trybu kinowego

Firma Apple wprowadziła do programu iMovie kilka poprawek, aby lepiej pasował do nowego iPhone’a 13 i nowego MacBooka Pro. Konkretnie chodzi tu o tryb kinowy wprowadzony wraz z iPhone’em 13 oraz optymalizację pod kątem nowych procesorów M1 Pro i M1 Max w nowych MacBookach Pro.

Dzięki iMovie 10.3 możesz edytować filmy nagrane w trybie kinowym na iPhonie 13. Wymaga to systemu macOS Monterey (premiera w przyszłym tygodniu w poniedziałek). Użyj kontrolki „Kino” w oknie informacyjnym, aby zmienić intensywność efektu głębi ostrości. Wybiera twarze i inne obiekty, na których ma zostać ustawiona ostrość w przeglądarce. Punkty ostrości można wyświetlać i usuwać na osi czasu wideo.

Ponadto program iMovie oferuje lepszą wydajność i sprawność dzięki optymalizacji dla M1 Pro i M1 Max na nowych MacBookach Pro.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej