Instagram dla iPhone’a obsługuje teraz zdjęcia ProRAW z pewnymi ograniczeniami

przez Eryk

Apple zadebiutowała swoją nowa funkcją ProRAW dla aparatów iPhone 12 Pro i Pro Max z systemem iOS 14.3 na początku tego tygodnia. Profesjonalny fotograf Austin Mann nazwał to „wielkim krokiem naprzód”. Teraz aplikacja Instagram na iOS może akceptować format DNG ProRAW podczas przesyłania zdjęć na platformę – z kilkoma zastrzeżeniami…

Tim Johnsen z Instagrama podzielił się dziś na Twitterze wiadomością, że wsparcie ProRAW na iPhonie powinno być dostępne od dzisiejszego ranka, gdy będzie ono dostępne dla wszystkich użytkowników.

Instagram dla iPhone’a obsługuje teraz zdjęcia ProRAW

Warto zauważyć, że obrazy ProRAW mogą mieć średnio około 25 MB (ale mogą też wzrosnąć do 40 MB), więc pierwsze zastrzeżenie jest takie, że Instagram z pewnością będzie je kompresował po przesłaniu.

Wyjaśniając, jak to działa nieco dalej, Johnsen odpowiedział na pytanie, w którym stwierdził, że w aplikacji Instagram na iOS nie ma żadnych narzędzi do edycji, a wsparcie tak naprawdę dotyczy konwersji formatu ProRAW DNG na JPEG.

Zalecił użycie aplikacji innej firmy, takiej jak Darkroom, do edycji obrazów ProRAW przed ich przesłaniem. Możesz także edytować ProRAW w domyślnej aplikacji Zdjęcia lub w innych aplikacjach innych firm, takich jak Halide.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej