Instagram wprowadza ograniczenia w wysyłaniu wiadomości, aby chronić młodych użytkowników

przez Eryk

Instagram wprowadza nowe zasady ograniczające interakcje między nastolatkami i dorosłymi, aby uczynić swoją platformę bezpieczniejszą dla młodych użytkowników. Aplikacja zakazała dorosłym bezpośredniego wysyłania wiadomości do nastolatków, którzy ich nie śledzą i wprowadza „podpowiedzi bezpieczeństwa”, które będą wyświetlane nastolatkom,przed wysyłaniem wiadomości do dorosłych, którzy „wykazują potencjalnie podejrzane zachowanie”.

Instagram wprowadza ograniczenia w wysyłaniu wiadomości, aby chronić młodych użytkowników

Podpowiedzi bezpieczeństwa dadzą nastoletnim użytkownikom możliwość zgłoszenia lub zablokowania dorosłych, którzy wysyłają do nich wiadomości. Podpowiedzi będą przypominać młodym użytkownikom, aby nie czuli się pod presją odpowiadania na wiadomości i aby „byli ostrożni w dzieleniu się zdjęciami, filmami lub informacjami z kimś, kogo nie znasz”.

instagram

Powiadomienia będą się pojawiać, gdy systemy moderacji Instagrama zauważą podejrzane zachowania dorosłych użytkowników. Firma nie dzieli się szczegółami na temat tego, jak te systemy działają, ale mówi, że takie podejrzane zachowanie może obejmować wysyłanie „dużej ilości próśb o znajomych lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia.” Facebook-owned Instagram mówi, że funkcja ta będzie dostępna w niektórych krajach w tym miesiącu (nie określił, które) i dostępne na całym świecie „wkrótce.”

Nowe podpowiedzi bezpieczeństwa pojawią się, gdy nastolatki wysyłają wiadomości do dorosłych, którzy wykazali „podejrzane zachowanie”.

instagram
zdjecie: instagram


Instagram mówi również, że opracowuje nową „sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego”, aby spróbować wykryć czyjś wiek, gdy rejestruje się na konto. Oficjalnie, aplikacja wymaga, aby użytkownicy byli w wieku 13 lat i powyżej, ale łatwo jest kłamać na temat swojego wieku. Firma powiedziała, że chce zrobić „więcej, aby powstrzymać to przed działaniem”, ale nie zagłębiała się w żadne szczegóły na temat tego, jak nowe systemy uczenia maszynowego mogą pomóc w tym problemie.

Nowi nastoletni użytkownicy, którzy zarejestrują się na Instagramie, będą teraz również zachęcani do uczynienia swojego profilu prywatnym. Jeśli mimo wszystko zdecydują się na utworzenie konta publicznego, Instagram wyśle im później powiadomienie „podkreślające korzyści płynące z konta prywatnego i przypominające o sprawdzeniu ustawień.”

via TheVerge

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej