iOS 14.2 i iPadOS 14.2 beta 2 dla programistów z przełącznikiem rozpoznawania muzyki dla Control Center

przez Eryk
iOS i iPadOS 14.2 można pobrać za pośrednictwem Apple Developer Center lub bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego profilu programisty.

iOS 14.2 i iPadOS 14.2 beta 2

Aktualizacja iOS 14.2 wprowadza nową kontrolę rozpoznawania muzyki dla Control Center, która poprawia integrację należącej do Apple aplikacji Shazam z systemem operacyjnym iOS. Rozpoznawanie muzyki pozwala odkrywać muzykę odtwarzaną wokół Ciebie i rozpoznaje muzykę odtwarzaną w aplikacjach, nawet gdy nosisz słuchawki AirPods. Funkcję Shazam Music Recognition można dodać do Centrum sterowania za pomocą opcji Centrum sterowania w aplikacji Ustawienia. Aby skorzystać z tej funkcji, otwórz Centrum sterowania, a następnie dotknij ikony Shazam, aby zainicjować pojedyncze rozpoznawanie. Podczas gdy urządzenia Apple od jakiegoś czasu mogą używać Shazam za pośrednictwem Siri lub aplikacji Shazam, opcja Control Center ułatwia dostęp do narzędzia do rozpoznawania muzyki.
Nowa aktualizacja zawiera również przeprojektowany widżet Teraz odtwarzane dla Centrum sterowania, który zawiera listę ostatnio odtwarzanych albumów, z których możesz skorzystać i słuchać, gdy nie masz odtwarzanej muzyki. Istnieje również przeprojektowany interfejs dla AirPlay, ułatwiający odtwarzanie muzyki na wielu urządzeniach z funkcją AirPlay 2 w domu. Dla osób niedowidzących Apple dodało funkcję „Wykrywanie osób” w aplikacji Lupa, która używa aparatu, aby użytkownicy iPhone’a wiedzieli, jak daleko znajdują się inni ludzie, co może być przydatne w celu zachowania dystansu między ludźmi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej