iOS 14.2 powoduje duże zużycie energii w niektórych iPhone’ach

przez Eryk

Dzięki iOS i iPadOS 14.2 firma Apple wprowadziła pewne ulepszenia do mobilnych systemów operacyjnych. Myślimy przede wszystkim o nowym przycisku Shazam, a także o ulepszonej kontroli multimediów w centrum sterowania, nowych emoji i nie tylko. Najwyraźniej jednak wkradł się irytujący błąd. Przynajmniej niektóre iPhone’y wykazują zwiększone zużycie energii po aktualizacji, co prowadzi do szybszego rozładowania baterii.

iOS / iPadOS 14.2 zużywa mocno baterie

Na forum Apple i na Reddicie indywidualni użytkownicy zgłaszają zwiększone zużycie energii na iPhonie i iPadzie po zaktualizowaniu urządzeń do iOS lub iPadOS 14.2.

Objawy problemu obejmują przyspieszenie rozładowania baterii i dłuższe niż zwykle ładowanie. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich urządzenia tracą ponad 50 procent naładowania w mniej niż 30 minut i spadają o około pięć procent w ciągu minut przy normalnym użytkowaniu. Można tu zauważyć, że w dłuższym okresie czasu nie można zaobserwować żadnego niezwykłego spadku poziomu naładowania. Nagle, między innymi po ponownym uruchomieniu, poziom baterii gwałtownie spada.

Dotyczy to zwłaszcza starszych iPhone’ów, takich jak iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S i iPhone SE pierwszej generacji. Czasami jednak właściciele iPhone’ów 12 zgłaszają, że znacznie zwiększyli zużycie energii. Aktualizacja do iOS 14.2.1 wydana niedawno na iPhone’a 12 nie powinna przynieść żadnej poprawy. Najwyraźniej dotyczy to również iPada Pro 2018 z iPadOS 14.2.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej