iOS 14.5 będzie rekalibrować baterie w iPhone 11, aby naprawić błąd kondycji baterii

przez Eryk

iOS 14.5 beta, który jest obecnie w fazie testów, wprowadza nowy proces rekalibracji stanu baterii w iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

iOS 14.5 będzie rekalibrować baterie w iPhone 11, aby naprawić błąd kondycji baterii
photo by apple

rekalibracja stanu baterii w iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Jak przedstawiono w dokumencie wsparcia, Apple twierdzi, że aktualizacja ponownie skalibruje maksymalną pojemność baterii i szczytową wydajność w modelach iPhone 11, aby rozwiązać problem niedokładnych szacunków raportowania stanu baterii, które napotkali niektórzy użytkownicy.

Objawy tego błędu obejmują nieoczekiwane zachowanie związane z drenażem baterii lub w niektórych przypadkach zmniejszoną szczytową wydajność. Apple twierdzi, że niedokładne raportowanie stanu baterii nie odzwierciedla problemu z faktycznym stanem baterii.

Po zainstalowaniu aktualizacji, użytkownicy iPhone’a 11 zobaczą komunikat w Ustawieniach > Bateria > Zdrowie baterii o procesie rekalibracji, który według Apple może potrwać kilka tygodni.

Ponowna kalibracja maksymalnej pojemności i gotowości na szczytowy pobór mocy odbywa się podczas regularnych cykli ładowania i proces ten może zająć kilka tygodni. Wyświetlana wartość procentowa maksymalnej pojemności nie zmieni się podczas ponownej kalibracji. Gotowość na szczytowy pobór mocy może zostać uaktualniona, ale w sposób niezauważalny dla większości użytkowników. Jeśli wcześniej wyświetlany był komunikat o obniżonej kondycji baterii, komunikat ten zostanie usunięty po uaktualnieniu systemu do wersji iOS 14.5. 

support.apple

Po zakończeniu ponownej kalibracji zostaną zaktualizowane informacje dotyczące maksymalnej pojemności w procentach oraz szczytowej wydajności. Jeśli ponowna kalibracja wykaże, że stan baterii rzeczywiście uległ znacznemu pogorszeniu, użytkownicy zobaczą komunikat serwisowy dotyczący baterii.

W niektórych przypadkach, rekalibracja może sie nie powieść i zostanie wyświetlony komunikat serwisowy baterii. Apple twierdzi, że w takich przypadkach bezpłatnie wymieni baterie, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej