iOS 14.5 beta 3: Opcja zmiany odtwarzacza muzyki dla żądań Siri

przez Eryk

iOS 14.5 beta miala możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki używanego do poleceń Siri, podobnie do tego, który jest już dostępny dla użytkowników HomePod. Z nieznanego powodu ta opcja została usunięta z iOS 14.5 beta 2, ale Apple włączył ją ponownie w wydaniu iOS 14.5 beta 3.

Oprócz umożliwienia użytkownikom ustawiania aplikacji e-mail i przeglądarek internetowych innych firm jako domyślnych, iOS 14 zawierał opcje zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki, podcastów i audiobooków na HomePod. Teraz ta sama funkcja pojawi się na iPhonie i iPadzie z systemem iOS 14.5.

Gdy poprosisz Siri o odtworzenie utworu po raz pierwszy po zainstalowaniu iOS 14.5 beta, wirtualny asystent Apple zapyta, której aplikacji chcesz użyć. Po dotknięciu jednej z opcji stanie się ona domyślną dla następnych poleceń. Działa to w przypadku aplikacji takich jak Spotify, Pandora i Amazon Music.

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki

iOS 14.5 beta 3: Opcja zmiany odtwarzacza muzyki dla żądań Siri

Nie wiemy, dlaczego firma Apple usunęła tę funkcję z drugiej wersji beta systemu iOS 14.5, ale teraz powraca z trzecią wersją beta. Niestety w aplikacji Ustawienia nie ma opcji zmiany domyślnej aplikacji muzycznej, więc musisz używać Siri za każdym razem, gdy chcesz ustawić inną aplikację jako domyślną.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej