iOS 14.5 beta 3: Opcja zmiany odtwarzacza muzyki dla żądań Siri

przez Eryk
0 komentarzy

iOS 14.5 beta miala możliwość zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki używanego do poleceń Siri, podobnie do tego, który jest już dostępny dla użytkowników HomePod. Z nieznanego powodu ta opcja została usunięta z iOS 14.5 beta 2, ale Apple włączył ją ponownie w wydaniu iOS 14.5 beta 3.

Oprócz umożliwienia użytkownikom ustawiania aplikacji e-mail i przeglądarek internetowych innych firm jako domyślnych, iOS 14 zawierał opcje zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki, podcastów i audiobooków na HomePod. Teraz ta sama funkcja pojawi się na iPhonie i iPadzie z systemem iOS 14.5.

Gdy poprosisz Siri o odtworzenie utworu po raz pierwszy po zainstalowaniu iOS 14.5 beta, wirtualny asystent Apple zapyta, której aplikacji chcesz użyć. Po dotknięciu jednej z opcji stanie się ona domyślną dla następnych poleceń. Działa to w przypadku aplikacji takich jak Spotify, Pandora i Amazon Music.

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki

iOS 14.5 beta 3: Opcja zmiany odtwarzacza muzyki dla żądań Siri

Nie wiemy, dlaczego firma Apple usunęła tę funkcję z drugiej wersji beta systemu iOS 14.5, ale teraz powraca z trzecią wersją beta. Niestety w aplikacji Ustawienia nie ma opcji zmiany domyślnej aplikacji muzycznej, więc musisz używać Siri za każdym razem, gdy chcesz ustawić inną aplikację jako domyślną.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.