iOS 14.5 dodaje nowe głosy Siri, żeński nie jest już jako głos domyślny

przez Eryk

W trakcie dzisiejszego wieczoru Apple udostępniło do pobrania betę 6 systemu iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5. Oprócz i tak już dość długiej listy nowości, które przyniesie ze sobą aktualizacja X.5, obecna beta dodaje co najmniej dwie nowości. Z jednej strony, iOS 14.5 zawiera nowy proces do kalibracji baterii iPhone’a 11 (Pro), a Siri nie jest już ustawione domyślnie jako głos żeński.

iOS 14.5
photo by apple

Siri w iOS 14.5 żeński nie jest już jako głos domyślny

Zmiany Siri zostały zauważone przez TechCrunch, a strona mówi, że dwa nowe głosy dodadzą więcej różnorodności w dźwięku mowy i wzoru. Apple w oświadczeniu powiedział, że zmiana jest kontynuacją jego zaangażowania w różnorodność i integrację.
Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem dwóch nowych głosów Siri dla osób anglojęzycznych i opcji dla użytkowników Siri, aby wybrać głos, który chcą, gdy skonfigurować swoje urządzenie. Jest to kontynuacja wieloletniego zaangażowania firmy Apple na rzecz różnorodności i integracji oraz produktów i usług zaprojektowanych tak, aby lepiej odzwierciedlały różnorodność świata, w którym żyjemy”.

Nowe głosy, które zostały dodane, wykorzystują nagrania talentów źródłowych przepuszczane przez Neural Engine firmy Apple, dzięki czemu głosy „płyną bardziej organicznie” przez frazy generowane w locie.

Po aktualizacji do iOS 14.5, część „Siri & Search” w aplikacji Ustawienia ma uaktualnioną opcję „Siri Voice”. Etykieta „Akcent” została zmieniona na „Różnorodność” i nie ma już wyboru „Płeć”. Zamiast tego, są teraz cztery „amerykańskie” opcje głosowe do wyboru.

Dzisiejsza beta poprawia również głosy Siri w Irlandii, Rosji i Włoszech, aby dodać Neuralny tekst Apple do mowy, co zwiększa całkowitą liczbę urządzeń korzystających z tej technologii do 38. Siri obsługuje obecnie 25 miliardów zapytań na ponad 500M głosów i obsługuje 21 języków w 36 krajach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej