iOS 14.5 dodaje nowe skróty do robienia zrzutów ekranu, ustawienia blokady orientacji i nie tylko

przez Eryk

iOS 14.5 beta zaskoczył nas kilkoma nowymi funkcjami, w tym nowymi opcjami odblokowania iPhone’a za pomocą Apple Watch, zmianą domyślnego odtwarzacza muzyki dla Siri i nie tylko.

Wraz z wczorajszym wydaniem iOS 14.5 beta 2 dodano nowe działania do aplikacji Skróty dotyczące robienia zrzutów ekranu, ustawienia blokady orientacji, a nawet zmiany trybu danych komórkowych.

iOS 14.5 dodaje nowe skróty

Dzięki akcji „Zrób zrzut ekranu” skrót szybko wykonuje zrzut ekranu, dzięki czemu można go zapisać w bibliotece zdjęć, wysłać do innej aplikacji, zmienić jego rozdzielczość lub wykonać inne czynności, które aplikacja Skróty oferuje użytkownikom. Nieznane skróty wymagają zgody użytkownika przed zrobieniem zrzutu ekranu ze względu na obawy dotyczące prywatności.

Inną interesującą nową funkcją jest „Ustawienia blokady orientacji”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala aplikacji Skróty włączać i wyłączać blokadę orientacji ekranu. Akcja może albo przełączać opcję blokady orientacji za każdym razem, gdy ją uruchomisz, albo działać jako przycisk, aby zawsze włączać lub wyłączać tę opcję. Możesz na przykład włączyć blokadę orientacji za każdym razem, gdy otwierasz określoną aplikację.

iOS 14.5 jest również wyposażony w nową akcję skrótu, która pozwala użytkownikom przełączać się między trybami danych komórkowych za pomocą aplikacji. Akcja „Ustaw tryb głos i dane” oferuje opcje ustawienia domyślnej sieci na 5G, 5G Auto, 4G i 3G (ta ostatnia jest dostępna tylko w modelach iPhone’a bez 5G). Jednym z przypadków użycia tego skrótu jest utworzenie automatyzacji, która zmienia sieć o określonej porze dnia lub w określonej lokalizacji.

Oprócz nowych akcji skrótów iOS 14.5 beta 2 zawiera również zmiany w aplikacji Muzyka i dodaje ponad 200 nowych emoji. Druga wersja beta systemu iOS 14.5 jest obecnie dostępna dla programistów i ma zostać udostępniona publicznym użytkownikom wersji beta jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli zauważysz dziś jakieś zmiany w iOS 14.5 beta 2 lub innych nowych wersjach beta od Apple, daj nam znać w komentarzach.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej