iOS 14.5: Korzystanie z funkcji odblokowywania iPhone’a, nosząc maseczke, za pomoca Apple Watch

przez Eryk

iOS 14.5 wydany wczoraj przez Apple jako pierwsza beta dla programistów, w korej dołączono nowa funkcje, która ma na celu ułatwienie odblokowania iPhone’a podczas noszenia maski za pomoca Apple Watch.

Opcja umożliwia włączenie funkcji, która umożliwia odblokowanie iPhone’a przy użyciu połączenia Face ID i zegarka Apple Watch.

Odblokowanie iPhone’a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski

Możesz znaleźć to ustawienie w systemie iOS 14.5, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Face ID i kod, a następnie włączając opcję Odblokuj za pomocą Apple Watch.


Aby włączyć tę funkcję, wymagany jest zarówno iOS 14.5, jak i watchOS 7.4, a po włączeniu możesz rozpocząć odblokowywanie swojego iPhone’a z odblokowanym i uwierzytelnionym zegarkiem Apple Watch z założoną maską.

Za pierwszym razem, gdy odblokujesz iPhone’a za pomocą Apple Watch po włączeniu tej funkcji, musisz wprowadzić hasło, ale potem odblokowanie Apple Watch jest płynne i szybkie.

Face ID będzie działał normalnie na iPhonie, więc różnicę odczujesz tylko na zegarku Apple Watch, chociaż czasami występuje niewielkie opóźnienie, które mówi „odblokowywanie iPhone’a” za pomocą Apple Watch. Wydaje się, że zależy to od odległości między iPhonem a zegarkiem, a jeśli uwierzytelniony zegarek znajduje się zbyt daleko, zostaniesz poproszony o przesunięcie go bliżej.

Zakupy prz uzyciu Apple Pay lub w App Store w konstelacji z Apple Watch nie sa mozliwe. W takich sytuacjach nadal musisz usunąć maskę i użyć standardowego uwierzytelniania Face ID lub wprowadzić hasło.

Dla osób, które martwią się o bezpieczeństwo lub możliwe obejścia uwierzytelniania przy użyciu tej metody, funkcja ta jest całkowicie włączona i nie jest domyślnie włączona. Aby to zadziałało, potrzebujesz odblokowanego zegarka Apple Watch, więc nie można go używać z zegarkiem Apple Watch, który nie został odblokowany za pomocą iPhone’a lub hasła Apple Watch.

via macrumors

Related Posts

1 komentarzy

Sabina 2 lutego, 2021 - 12:18

Ogólnie nie używam żadnej wersji beta, ale tym razem musiałam wypróbować. Jakby nie było to jest denerwujące ciągle maseczkę odsuwać żeby odblokować iPhona. Oczywiście jest możliwość wpisania kodu, ale tak jest oczywiście jeszcze lepiej. Niestety jak już opisane, nie ma możliwości w ten sposób używać Apple Pay, ale da się przeżyć.

Reply

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej