iOS 14.5 z obsługą odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski

przez Eryk

iOS 14.5 zawiera duże ulepszenie dotyczące używania Face ID na iPhonie podczas noszenia maski. Wraz z pierwszą wersją beta dla programistów iOS 14.5 i watchOS 7.4, twój iPhone będzie się teraz automatycznie odblokowywał, gdy nosisz maskę na twarz.

Oprócz kontroli przezroczystości śledzenia aplikacji i obsługi AirPlay 2 z Apple Fitness +, iOS 14.5 zawiera tę znaczącą zmianę w działaniu Face ID z maskami na twarz.

iOS 14.5 z obsługą odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski na twarzy

Jak donosi Joanna Stern z The Wall Street Journal, nowa funkcja „Odblokuj iPhone’a za pomocą Apple Watch” działa, gdy Face ID wykryje, że nosisz maskę. Jeśli nosisz maskę, wyjaśnia Stern i masz odblokowany zegarek Apple Watch na nadgarstku, Twój iPhone odblokuje się za pomocą Face ID.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że jeśli wyłączysz funkcję wykrywania nadgarstka Apple Watch, nie będziesz mógł odblokować swojego iPhone’a za pomocą Apple Watch. Apple mówi:

iPhone może używać zegarka Apple Watch do odblokowywania, gdy funkcja Face ID wykryje twarz z maską. Twój zegarek Apple Watch musi znajdować się w pobliżu, na nadgarstku, odblokowany i chroniony hasłem.

Ze względów bezpieczeństwa możesz też szybko ponownie zablokować iPhone’a za pomocą Apple Watch.

To druga godna uwagi zmiana, jaką Apple dokonał w zakresie działania Face ID z maskami na twarz. W kwietniu ubiegłego roku, wraz z wydaniem iOS 13.5, Apple ułatwiło pomijanie monitu Face ID podczas noszenia maski, automatycznie prezentując ekran z hasłem.

Wciąż pracujemy nad tą funkcją, aby dowiedzieć się więcej, ale jest to poważna zmiana w sposobie współpracy iPhone’a i Apple Watch.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej