iOS 14.7 i iPadOS 14.7 naprawiają błąd w sieci WLAN i usuwają wiele luk w zabezpieczeniach

przez Eryk

Apple wraz z iOS 14.7 i iPadOS 14.7 naprawia całą serię problemów z bezpieczeństwem. Znajdują się one w najróżniejszych komponentach systemu i często umożliwiają infiltrację złośliwego kodu.

iOS 14.7 i iPadOS 14.7
Photo by Brett Jordan on Pexels.com

Apple wraz z aktualizacją do iOS 14.7 i iPadOS 14.7 załatało wiele luk w zabezpieczeniach. W międzyczasie pełna lista wyeliminowanych problemów jest dostępna od Apple, teraz, gdy iPadOS 14.7 został wydany również dla użytkowników iPadów.

Między innymi najnowsze aktualizacje naprawiają również problem, który mógł wystąpić w związku z połączeniem z niektórymi sieciami WLAN, o którym ostatnio informowaliśmy. Jeśli sieć miała w swojej nazwie pewne ciągi znaków, niemożliwe stawało się korzystanie z funkcji WLAN i AirDrop na iPhonie. W niektórych przypadkach tylko kompletna ponowna konfiguracja mogła zaradzić sytuacji, ale to już przeszłość.

W iOS 14.7 i iPadOS 14.7 zostały zalatane liczne luki bezpieczeństwa

Ponadto Apple wraz z aktualizacją do iOS 14.7, iPadOS 14.7 i innymi aktualizacjami usuwa całą masę innych luk. Znajdują się one w różnych komponentach systemu, w tym w Webkit, silniku przeglądarki, AudioKit, GraficsKit, różnych innych komponentach do przetwarzania tekstu i czcionek, a także w jądrze. W wielu przypadkach napastnik mógłby wstrzyknąć i wykonać złośliwy kod. Pełny przegląd poprawionych luk można znaleźć tutaj, na stronie Apple. Z reguły poprawki te wchodzą w życie od iPhone’a 6s.

W związku z tym zaleca się pilne zainstalowanie najnowszych aktualizacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej