iOS 14: Jak zatrzymać automatyczne przełączanie AirPods miedzy iPhonem i iPadem

przez Eryk
0 komentarzy

W  iOS 14 dodano nową funkcję automatycznego przełączania do słuchawek AirPods i AirPods Pro. Ta funkcja ma na celu ułatwienie gdy zaczniesz odtwarzać zawartość na innym urządzeniu Apple, połączenie AirPods automatycznie przełącza się na drugie urządzenie. Jednak niektórym ludziom nie podoba się to i wolą ręcznie łączyć się z każdym osobnym urządzeniem, tak jak działało w iOS 13 i wcześniejszych. Ale istnieje sposób, aby przywrócić właśnie takie ustawienia.

Jak wyłączyć automatyczne przełączanie AirPods?

Ustawienie automatyczne można zmienić dla każdego urządzenia. Na przykład, jeśli chcesz uniemożliwić żeby AirPods automatyczne łączyły się z telefonem, wykonaj następujące kroki:

Podłącz AirPods do iPhone’a
Otwórz ustawienia
Kliknij Bluetooth
Znajdź swoje AirPods na liście podłączonych urządzeń i naciśnij przycisk (i) po prawej stronie
Kliknij ustawienie „Połącz z tym iPhonem”.
Zmień ustawienie z Automatycznie na Ostatnie połączenie z tym iPhonem

Powtórz te kroki w każdym posiadanym urządzeniu. Automatyczne przełączanie jest obsługiwane na każdym iPhonie i iPadzie z systemem iOS 14 i komputerach Mac z systemem Big Sur.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej