iOS 15.2, iPadOS 15.2 i watchOS 8.3, Apple udostępnia pierwszą betę

Apple udostępniło pierwszą betę systemu iOS 15.2 w programie testów dla deweloperów. Ponadto pojawiły się pierwsze bety dla systemów iPadOS 15.2 i watchOS 8.3. Przyjrzeliśmy się nowym funkcjom.

przez Eryk

Apple po raz pierwszy pokazuje zapowiedziane funkcje bezpieczeństwa „App Privacy Report” i „Emergency SOS” w nowej wersji deweloperskiej iOS 15.2. Obie funkcje zostały już zapowiedziane jako funkcje iOS 15 na WWDC w czerwcu, ale nie trafiły do ostatecznej wersji iOS 15. Mają się one jednak ukazać jeszcze w tym roku i wraz ze startem bety deweloperskiej wygląda to całkiem nieźle.

iOS 15.2, iPadOS 15.2 i watchOS 8.3, Apple udostępnia pierwszą betę
Photo by Brett Jordan on Pexels.com

Co nowego w iOS 15.2

W nowej becie iOS 15, a także w becie iPadOS 15, App Privacy Report jest teraz wymieniony jako funkcja, która jest w fazie beta.

App Privacy Report to nowa funkcja ochrony prywatności, która pozwala użytkownikom sprawdzić, jak często w ciągu ostatnich siedmiu dni aplikacje uzyskiwały dostęp do ich wrażliwych danych, takich jak lokalizacja, zdjęcia, aparat, mikrofon i kontakty. Pokazuje również, które aplikacje kontaktowały się z innymi domenami i jak często się z nimi kontaktowały, więc wiesz dokładnie, co jeszcze aplikacje robią w tle.

Auto Call, funkcja umożliwiająca wykonywanie połączeń alarmowych za pomocą serii naciśnięć klawiszy, została zaktualizowana w iOS 15.2. Funkcja SOS rozpoczyna się teraz po kilkukrotnym szybkim naciśnięciu przycisku bocznego, aby uruchomić połączenie alarmowe, lub po przytrzymaniu przycisku bocznego i przycisku głośności razem. Odliczanie czasu przed wykonaniem połączenia jest dłuższe i wynosi osiem sekund, poprzednio były to trzy sekundy. Oprócz tych ciekawych nowych funkcji, beta jest głównie wypełniona poprawkami błędów i optymalizacjami iOS 15.

Jest też aktualizacja dla deweloperów dla Apple Watch. Jest to wersja 8.3, ale nie dowiedzieliśmy się jeszcze nic o nowych funkcjach, które zawiera.

Jak możesz wziąć udział w programie beta

iOS 15.2 jest nadal dostępny tylko dla deweloperów. Wkrótce jednak powinna nastąpić aktualizacja w ramach publicznego programu testowego. Aby zapisać się do programu na stronie beta.apple.com/sp/en/betaprogram, należy zarejestrować się za pomocą obsługiwanego urządzenia. System iOS 15 jest obsługiwany przez iPhone’a 6s i nowsze modele, ale wiele funkcji jest dostępnych tylko na nowszych urządzeniach. Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze w publicznej wersji beta programu, możesz to zrobić w każdej chwili. Do programu testowego można przystąpić w każdej chwili, nawet teraz. Następnie nowe wersje systemu iOS będą oferowane jako aktualizacja over-the-air.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się finalnej wersji iOS 15.2.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej