iOS 15.2 wprowadza historię napraw do iPhone’a

przez Eryk

Niedawno Apple ogłosiło, że w przyszłości będzie można samodzielnie naprawiać swoje urządzenia. Wraz z nadchodzącym wydaniem iOS 15.2, Apple wprowadza nową funkcję: historię napraw.

Apple zaskoczyło nas zapowiedzią, że już wkrótce nie tylko będzie można naprawiać iPhone’y i Mac’i, ale także narzędzia i komponenty będą udostępniane w osobnym sklepie. Szybko jednak pojawiło się pytanie, czy w ogóle będzie można stwierdzić, czy urządzenie zostało naprawione, czy nie. Wraz z iOS 15.2 Apple postanowiło odpowiedzieć na to pytanie.

iOS 15.2 wprowadza historię napraw do iPhone'a
Zdjęcie: apple.com

Historia napraw w iPhone

Pojawił się nowy dokument wsparcia, który mówi o nowej funkcji systemu iOS 15.2. W nim, Apple omawia nowe menu naprawy dla iPhone’a i wyjaśnia, że w przyszłości będzie można zobaczyć historię naprawy w „Ustawienia > Ogólne > Info” poniżej numeru seryjnego. Będzie to widoczne tylko wtedy, gdy część została wymieniona lub przeprowadzono naprawę. Co ciekawe, nie wszystkie iPhone’y rozpoznają nowe komponenty w ten sam sposób:

  • iPhone XR, XS (Max) i iPhone SE (2. generacji) wykrywają wymienione baterie
  • iPhone 11 i iPhone 11 Pro (Max) rozpoznają, czy bateria lub wyświetlacz zostały wymienione
  • Modele iPhone 12 i nowsze wykrywają, czy bateria, wyświetlacz lub aparat zostały wymienione

Rozróżnia się również, czy do naprawy zostały użyte oryginalne komponenty Apple czy też części innych firm. W pierwszym przypadku po części zobaczysz napis „Genuine Apple Part” i będziesz mógł poprosić o więcej informacji. Jeśli jest to komponent innej firmy, będzie on wyświetlany jako „nieznany”. To samo jest wyświetlane, jeśli nie działa on zgodnie z oczekiwaniami lub został już użyty w innym urządzeniu. 

iOS 15.2 wprowadza historię napraw do iPhone’a

Jeśli część zostanie wymieniona, pojawi się również komunikat „Apple zaktualizował informacje o urządzeniu dla tego iPhone’a”. Jest to wyłącznie informacja dla użytkownika i nie ma żadnego wpływu na działanie nowych komponentów.
Zasadniczo można również sprawdzić, czy w używanym telefonie iPhone przeprowadzono naprawy i czy użyto oryginalnych części. Może to pomóc przy negocjacjach cenowych w przypadku sprzedaży.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej