iOS 15.4 Beta 4 z zabezpieczeniami przed stalkingiem

przez Eryk

Apple udostępniło już betę 4 systemu iOS 15.4, a także zaprezentowało iPadOS 15.4. Najważniejszą innowacją są nowe funkcje ochrony danych dla AirTags.

iOS 15.4

iOS 15.4 Beta 4 i iPadOS 15.4 Beta 4 są już dostępne

Systemy operacyjne iPhonów i iPadów oferują wiele innowacji. W iPhonie odblokowywanie przez Face ID może teraz odbywać się także z założoną maską, ale bez zegarka Apple Watch. Potrzebujesz jednak do tego co najmniej iPhone’a 12, starsze urządzenia wydają się być zbyt wolne.

Wsparcie dla funkcji Uniwersalnego Sterowania jest również zawarte w 15.4. Dzięki temu urządzenia wejściowe mogą być współdzielone między komputerami Mac, iPhone’ami i iPadami. Apple wprowadza też 30 nowych emoji.

Beta 4 dodaje ostrzeżenia przed stalkingiem podczas używania AirTagów i innych akcesoriów jako nową funkcję. Tymczasem wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa ma obawy co do prywatności AirTags.

Mówią, że mogą być one narzucone osobom trzecim i mogą być używane jako trackery, i to nie bez powodu. Jak donosi serwis 9to5Mac, Apple wprowadza nowe ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa dla posiadaczy iPhone’ów.

Na przykład użytkownicy są informowani, że kiedy konfigurują AirTag, akcesorium to jest powiązane z ich Apple ID i zawiera ich dane osobowe. Informuje się ich również, że śledzenie ludzi bez ich wiedzy może być przestępstwem. Organy ścigania mogą również zażądać informacji o właścicielu AirTag, aby go namierzyć. Pojawiły się także nowe opcje dotyczące miejsca pobytu i śledzenia, aby utrudnić śledzenie osób trzecich.

Wersje beta 4 systemów iOS 15.4 i iPadOS 15.4 są już dostępne dla deweloperów i użytkowników publicznych wersji beta. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się wersja ostateczna.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej