iOS 15.4 zawiera wskazówki dotyczące obsługi zestawów AR/VR

przez Eryk

W zeszłym tygodniu Apple udostępniło deweloperom i użytkownikom publicznej bety pierwszą betę iOS 15.4. Aktualizacja, która zawiera kilka nowych funkcji, zapowiada pewne mile widziane zmiany w Safari. Mówiąc dokładniej, Apple w końcu pracuje nad włączeniem powiadomień push dla aplikacji internetowych na iOS, a także nad WebXR API do obsługi zestawów AR/VR.

iOS 15.4 zawiera wskazówki dotyczące obsługi zestawów AR/VR
Photo by Justin Doherty on Pexels.com

iOS 15.4 zawiera wskazówki dotyczące obsługi zestawów AR/VR

Jak zauważył deweloper Maximiliano Firtman, iOS 15.4 beta wprowadza nowe funkcje, które mogą być wykorzystywane przez strony i aplikacje internetowe. Jedną z nich jest wsparcie dla uniwersalnych ikon niestandardowych, dzięki czemu deweloper nie musi już dodawać specjalnego kodu, aby dostarczyć ikonę aplikacji internetowej na urządzenia z systemem iOS.

Jednak najbardziej znacząca zmiana jest dopiero przed nami – to powiadomienia push dla aplikacji internetowych. Podczas gdy Safari na macOS pozwala stronom internetowym na powiadamianie użytkowników, gdy strona jest w tle (a w niektórych przypadkach nawet gdy aplikacja jest zamknięta), Apple nigdy nie włączyło tej samej funkcji na iOS.

Jak zauważył Firtman, iOS 15.4 beta dodaje nowe „Zintegrowane powiadomienia internetowe” i „Push API” do funkcji eksperymentalnych WebKit w Ustawieniach Safari. Żadna z tych opcji nie działa w Becie 1, ale jest to mocny znak, że Apple w końcu włączy powiadomienia push dla stron internetowych i aplikacji webowych na iOS.

Co nowego w iOS 15.4

Ponieważ niektórzy deweloperzy byli zmuszeni do wydawania swoich aplikacji jako aplikacji sieciowych na iOS (jak aplikacja xCloud) ze względu na politykę App Store, te usprawnienia z pewnością poprawią nieco wrażenia z używania aplikacji sieciowych na iPhone’ie i iPadzie.

Co ciekawe, iOS 15.4 beta ma teraz API WebXR, które dodaje wsparcie dla zestawów słuchawkowych rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości na stronach internetowych. API jest domyślnie wyłączone, ale nawet gdy jest włączone, nie ma obecnie zestawów słuchawkowych AR/VR, które działałyby z iOS. Plotki sugerują, że Apple wprowadzi na rynek swój pierwszy zestaw AR/VR pod koniec tego roku, więc nowe API może być związane z nowym urządzeniem Apple.

Oficjalna publiczna premiera iOS 15.4 spodziewana jest wiosną tego roku.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej