iOS 15.5 z obsługa zakupów przez aplikację zewnętrzne

przez Eryk

Firma Apple znajduje się obecnie pod rosnącą presją na całym świecie, aby wprowadzić zmiany w sklepie App Store. Przede wszystkim 30-procentowa prowizja i ściśle z nią związany monopol na aplikacje dla systemu iOS są cierniem w boku organów regulacyjnych. Teraz firma Apple najwyraźniej wykazuje chęć ustąpienia. Nadchodząca aktualizacja do systemów iOS 15.5 i iPadOS 15.5 obsługuje zakupy zewnętrzne w niektórych aplikacjach.

iOS 15.5 z obsługa zakupów przez aplikację zewnętrzne

iOS 15.5 z obsługa zakupów przez aplikację zewnętrzne

W takim przypadku do fakturowania nie wykorzystuje się systemu iTunes, lecz zakup lub subskrypcję realizuje się za pomocą alternatywnej metody płatności. Jednak obecnie firma Apple najwyraźniej nadal chce pobierać prowizję za takie zakupy; nie wiadomo jeszcze, czy utrzyma to stanowisko.

Wersja beta pokazuje nową funkcjonalność

W wersji beta 1 systemów iOS 15.5 i iPadOS 15.5 pokazano, jak w przyszłości będzie działać obsługa zewnętrznych opcji płatności, o czym dowiedział się z kodu serwis 9to5Mac. Zgodnie z nim system iOS będzie wyświetlał InfoVox przy pierwszym otwarciu aplikacji obsługującej zakupy zewnętrzne.

Jeśli ta aplikacja zostanie usunięta, system iOS wskaże, że z aplikacją mogą być związane zewnętrzne zakupy lub subskrypcje, których nie można wyświetlić ani anulować w App Store, i zwróci się do dostawcy w sprawie wszelkich związanych z tym problemów. Te nowe opcje są jednak dostępne tylko dla aplikacji Czytnik poza Holandią, które według Apple są aplikacjami dostarczającymi treści, takie jak książki i czasopisma, ale także treści audio lub wideo.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej