iOS 15.6.1 jest już dostępny – wgrajcie albo dajcie się zhakować

przez Eryk

Apple niespodziewanie udostępnił iOS 15.6.1 i iPadOS 15.6.1 z dwoma ważnymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Błędy są już aktywnie wykorzystywane.

Atakujący już wykorzystują dwie luki w zabezpieczeniach, które Apple zamyka w iOS 15.6.1 i iPadOS 15.6.1. Dlatego należy niezwłocznie zainstalować aktualizacje, aby znów być bezpiecznym.

iOS 15.6.1

iOS 15.6.1 jest już dostępny

Apple nie pisze w release notes w aktualizacji oprogramowania, co się zmieniło, a jedynie wspomina o ważnych aktualizacjach bezpieczeństwa. Jest ich jednak całkiem sporo, co widać na stronie internetowej Apple z aktualizacjami bezpieczeństwa.

Obie luki, które zostały wykorzystane w środowisku naturalnym, mają zostać usunięte wraz z aktualizacją.

Pierwsza luka pozwala aplikacji na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami kernela. Druga luka dotyczy WebKit, a tym samym przeglądarki internetowej Safari. Już sama wizyta na stronie internetowej może spowodować szkody. Apple pisze, że może to prowadzić do wykonania dowolnego kodu.

Jak zainstalować aktualizację?

W aplikacji Ustawienia pod Ogólne/Aktualizacja oprogramowania, znajdą Państwo notatkę o aktualizacji. Uruchomić aktualizację i podłączyć iPhone lub iPad do źródła zasilania. W zależności od modelu, aktualizacja trwa od 5 do 10 minut.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej