iOS 15: Apple ujawnia nowy interfejs kontrolera gier

przez Eryk

Po zakończeniu konferencji WWDC21 firma Apple zorganizowała konferencję Platforms State of the Union, podczas której inżynierowie zaprezentowali niektóre z nowych funkcji, interfejsów API i pakietów SDK dostępnych dla programistów w systemach iOS 15, iPadOS 15 i innych.

Na początku ubiegłego tygodnia rozmawialiśmy o możliwości płynnego nagrywania sesji gier z użyciem kontrolera w iOS 15. Nowy ReplayKit pozwala użytkownikom na nagrywanie wideo bufora kroczącego podczas grania w grę. Dzięki tej funkcji można natychmiast złapać ostatnie 15 sekund jako klip.

iOS 15: Apple ujawnia nowy interfejs kontrolera gier

iOS 15: nowy interfejs kontrolera gier

Apple promował sesję „Tap into virtual and physical game controllers” podczas tygodnia WWDC21, a jeden z jego inżynierów mówił o tej funkcji:

Jak pokazałem wcześniej, gesty systemowe do przechwytywania multimediów to podwójne naciśnięcie, aby przechwycić zrzut ekranu do Rolki z aparatu, oraz długie naciśnięcie, aby rozpocząć i zatrzymać nagranie ReplayKit. W tym roku dodajemy nowy, super fajny typ przechwytywania multimediów – 15-sekundowe podkreślenia. Teraz, zamiast pamiętać o rozpoczynaniu i zatrzymywaniu nagrywania, gracze mogą po prostu włączyć automatyczne buforowanie w tle, które pozwoli im zapisać ostatnie 15 sekund rozgrywki za każdym razem, gdy długo nacisną przycisk.

Według inżyniera, możliwe jest dostosowanie kontrolera z własnymi symbolami, ponieważ integrują się one z kolorystyką i stylem gry dewelopera, jednocześnie dzieląc elementy języka projektowania iOS i iPadOS.

iOS 15 kiedy ??

Z tym nowym interfejsem kontrolera gier, to tylko kwestia czasu, aż deweloperzy zaczną go implementować w swoich grach. Co sądzicie o nowym interfejsie użytkownika?

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej